Co je u nás nového .... rok 2013

archiv 06, archiv 07, archiv 08, archiv 09, archiv 2010+2011, archiv 2012
 
siperka-stene

24/12/2013
Přejeme krásné prožití svátků a mnoho radosti v roce 2014

2/12/2013
Holky nám rostou, Wiki oslavila své půlroční narozeniny blbnutím na louce společně s Candy a Bertou - fotky níže. A když už jsme u těch fotek, tak jsem konečně zpracovala i fotky Pilgrima a Torči z října ..
Posíláme ohromnou gratulaci Lucce a Carmen Bílá Merci - dceři Una - k fantastickému výsledku (Carmen je pouhých 10 měsíců) na výstavách v Nitře - 2 x CAJC, BOB, úžší výběr v závěrečných soutěžích
a ještě moc moc gratulujeme Renatě a Whisky Taien a ke krásnému 3tímu místu (z 12ti) v interním závodu v poslušnosti

25/11/2013
Všechna letošní štěňátka jsou zadaná. V případě zájmu o štěňátko bílého ovčáka - máme naplánovaný vrh "A" na jaro 2014

21/11/2013
Štěňátka mají po kontrole vrhu, všechna štěňátka mají zoubky v pořádku, tmavá očička, krásně spolupracovala a tak se paní kontrolorce velmi líbila, více: vrh Z
Zatím to vypadá, že už všechna štěňátka mají své pánečky, pejsek Zadar zůstává doma :-)

Všem štěňátkům přejeme ať se jim v nových domovech líbí a páníčkům zase ať jim přinesou mnoho radostí.
Poslední fotečky našich "Z"tek pohromadě:

05/11/2013
Štěňátka rostou :-) vrh Z
ještě stále jsou volné dlouhosrsté holčičky :-)

04/11/2013
Novinky:
Máme za sebou dvojvýstavu DuoCACIB v Praze. Tato výstava pro mě kdysi bývala poněkud rozpačitou záležitostí, kvůli velikosti kruhu a celkové organizaci. Letos ovšem můžu s nadšením říci, že se organizátorům povedla - prostorné kruhy, výborný personál v kruzích, prostě supr :-) V sobotu bílé ovčáky posuzoval Milan Krinke, v neděli Iveta Nováková. Zajímavé bylo, že z cca 30ti přihlášených ovčáků jsem napočítala pouze 4 krátkosrsté. Dříve tomu bývalo naopak, jak vidět tak trend ze zahraničí - udělat z bílých ovčáků chlupáče, se šíří i k nám. Šiperky v sobotu posuzoval Tibor Havelka, v neděli Zaur Agabeyli :
výsledky - sobota 2.11.2013:
bílá ovčanda "Tori" Toyen Taien - V1, CAC - splněny podmínky pro titul JUNIOR ŠAMPION
bílá ovčanda Chispa Taien - V3
bílé štěňátko Whisky Taien - VN2
dcera Uníka - Carmen Bílá Merci - V1, CAJC, BOJ - gratulka :-)
šiperka Renda Taien - V1, CAJC, BOJ - moc blahopřejeme! :-)

výsledky - neděle 3.11.2013:
"Tori" Toyen Taien - V1, CAC, r. CACIB
"Wiki" Waikiki Taien - VN1
dcera Uníka - Carmen Bílá Merci - V1, CAJC, BOJ, BIG Junior III. - moooc velká gratulka :-)
šiperka Trinity (Dcera "Whiskyho" a Indy Taien) - V1, CAC, CACIB, BOB - veliká gratulka do Nubiky :-)

Vyšlo mnou velmi očekáváné listopadové číslo časopisu Pes přítel člověka se Šiperkou! :-) Měla jsem tu čest do tohoto čísla psát portrét plemene šiperka, který ve finále vydal na 3 dvojstránky, podle reakcí vypadá, že se článek líbí a já všem moc děkuji za krásná zhodnocení. V tomto čísle ještě najdete články o šiperkách od poradkyně chovu šiperek - Andrejky Daňkové (ch.s. Cidabro), Vlasty Březinové (ch.s. Od Prachovských skal) a od Lidušky Mašatové (ch.s. Bohemia Animo). Za krásné fotky může především Karin Rohanová (ch.s. Nubika) a Iveta Kendíková (ch.s. Tomee Trishel). V tomto čísle rovněž najdete reportáž o náší osmé výpravě na jubilejní výstavu šiperek v Belgii.

A finálně, je na čase oznámit nové "personální" změny v našem psím společenstvu. Šiperáček "Whisky" Framilla Connery se na dobro odstěhoval do zahraniční chovatelské stanice, přejememe Whiskymu a jeho nové rodině velmi mnoho úspěchů a radostí. Pro zájemce o Whiskyho linii do chovu doporučujeme pejska Pluta Taien - plnochrupý, patela 0/0, český junior šampion, - tanto pejsek bude k dispozici v čechách pouze na omezenou dobu - poté se stěhuje s majiteli do zahraničí.
Nastěhovali se k nám dvě malé bílé holky :-) "Bertička" Britta z Nového Lichtenbergu a "Candy" Crystal Moon´s Bonbon White Candy z Holandska


27/10/2013
Včera jsme se byli podívat v Opavě na štěňátka X po Hannies a Donu Charliem. Štěňátka byla moc šikovná, přátelská a krásná :-) Dva krátkosrstí klucí jsou stále volní. Pro více info - p. Zelenková, tel: 608 721 403
postojové fotky ve věku 8 týdnů + další tady:

25/10/2013
Štěňátkovské fotky - ovčáci - vrh Z, šiperky - vrh U
Štěňátka krásně rostou - koukněte na fotky na rajčeti :-)

14/10/2013
Oblastní výstavy
V sobotu 12.10. jsme poprvé navštívili oblastní výstavu na Džbáně, rozhodčím byl pan Václavík, všichni naši svěřenci se moc líbili a tak je:

"Grim" Pilgrim Taien - V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz
"Tori" Toyen Taien - V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz
Whisky Taien - ve třídě štěňátek - Velmi nadějná I

naše šiperky se také líbily:
"Mao" Elfi Blackline Czech - V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz
Rip Bergerac de Hu - V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz


Souběžně s touto výstavou probíhala krajská výstava v Litoměřicích a my posíláme velikou gratulaci "Tiffovi" Tartuffe Taien a jeho majitelům k výsledku V1, Vítěz třídy mladých

04/10/2013
Huráááá, je to tady!
Nikitce se narodila štěňátka, 2 krásní klucí a 7 holčiček :-) Jestli to správně počítáme, tak se štěňátka narodila na 5té narozeniny jejich tatínka Gutchiho la Blankpapilio. Tímto mu přejeme vše nejlepší! a ještě přinášíme pár foteček Nikči z minulého léta na rajčeti:

29/08/2013
Víkend ve znamení šiperek :-)

V sobotu 21.9.2013 se konala klubová výstava KCHMPP, šiperky posuzovala Hana Pisarčíková a naši svěřenci dopadli takto:
RIP Bergerac de Hu - V1, CAC, KLUBOVÝ VÍTĚZ 2013
"Mao" Elfi Blackline Czech - V2
Orien Taien - V2, res. CAC
"Titi" Nefertiti Taien - V2, res. CAC
"Kiwi" Dyna v.d. Wieteke´s Hoeve - V1, BEST OF VETERAN
Složení finálních bojovníků o titul BOB mě velmi těšilo, panovala rodinná atmosféra :-) Klubovým vítězem - psem - byl náš RIP, klubovou vítězkou byla vnučka Kiwi (dcera Indy Taien a "Whiskyho") TRINITY, za nejlepšího juniora nastoupila její sestra TWEETY a nakonec za veterány naše Kiwika. Titul Best of Breed si odnesla Trinity a my posíláme moc pozdravů a gratulací do Nubiky :-)

V závěrečných soutěžích si RIP a Mao odnesli 3tí místo v soutěži párů

A radost veliká, převeliká, v soutěži chovatelských skupin - jsme byli vybraní jako Nejlepší chovatelská skupina, a já moc děkuji za spolupráci Orince Taien a všem, kteří nám fandili :-)

Druhý den probíhala bonitace a byl úspěšně uchovněn pejsek "Vinnie" Pluto Taien - český junior šampion, plnochrupý (o: "Whisky" Ch. Framilla Connery a m: ICh. Amélie Taien)

A ještě poslední velkou gratulaci posíláme na Slovensko fence bílého ovčáka - Sonnie Taien ("UNO" x Chispa) k titulu junior šampiona a získání 3 x Best Of Breed!

a ještě trocha chovatelských novinek - štěňátka bílých ovčáků po Hanče a Charliem krásně rostou a už si hrají, pejskové se jmenují Xavier, Xander, Xin Zhao, Xai-Xai a holčičky Xenie, Xanthippe. Štěňátka šiperek po Kuky a Whisky také nezahálejí a už budou pomalu otevírat očka :-) pár aktuálních fotek najdete na rajčeti:

29/08/2013
V sobotu 14.9.2013 proběhla výstava Klubu bílého ovčáka. Na výstavě bylo 100 bílých ovčáků a rozhodčí byla p. Svobodová.
" Tori" Toyen Taien - třída mladých (7 fen) - Výborná 1, CAJC a poté i Best Of Juniors!
Tarja Taien - třída mladých (7 fen) - Výborný 2
"Uno" Number One of White Energy - tř. šampionů - Výborný 2, res. CAC
Chispa Taien - tř. otevřená - Výborná 3
Nathan Mc Daniel Taien- tř. otevřená - Výborný 3
Venus Taien - tř. dorostu - Velmi nadějná 1 a poté i NEJLEPŠÍ DOROST!

Uno s Chispou se stali nejlepším párem psů klubové výstavy :-)

Po výstavě byl úspěšně zbonitovaný dlouhosrstý syn Arga of Barrandov´s Alley a Amádei Whiteline Czech:
Nathan Mc Daniel Taien - DKK 1/1, DLK 0/0, výborný

Druhý den probíhal svod mladých. Moc děkujeme za účast:
Venus Taien (Bugsy x Chispa)- úspěšně splnila, plnochrupá
Valentino Taien (Bugsy x Chispa) - úspěšně splnil, plnochrupý
Sherry Taien (Uno x Chispa) - úspěšně splnila, plnochrupá

Ještě jednou jsem chtěla poděkovat všem jež přijeli, počasí nám sice nepřálo, ale i tak se akce povedla. Děkuju! :-) Těším se na Vás na další akci a na všechny, kteří tentokrát nedorazili, samozřejmně také!

7/09/2013 - Národní výstava Brno:
Šiperky:
Maniton Taien (Jack x Kiwi) - V1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ
Pluto Taien (Whisky x Amélie) - V1, CAJC, Best Of Junior, - splňěny podmínky pro titul: Český junor šampion! - moc moc moc moc blahopřejeme páníčkům
01/09/2013
Přiletěli čápi a vrány! :-)

krásné Hannies se narodila štěňátka - 4 kluci a 2 holčičky - hrdým tatínkem je Don Charlie Queen of Twins. Více info na štěňátkovské stránce
Posíláme ohromnou gratulaci Tijaně a 13ti měsíční Uriel Unicus Taien (Gringo x Chantal) k super úspěchu na národní výstavě: Junior BOB, BEST OF BREED a BEST IN GROUP III


a Uník posílá veliké gratulace dcerušce Carmen Bílá Merci (maminka Eywy Whiteline Czech) k 1. místu ze závěrečné soutěže o nejlepší dorost Krajské výstavy 1.9.2013 - Brno :-)

29/08/2013
Smutno u nás ... po 14,5letech nás opustila Garuška ...

máme krásné fotky našich malých šiperek - Tarzana, Tazmana, Tornáda Lue a Tonyi. Moc za ně děkujeme Karin (Nubika)
Při příležitosti svých narozenin nás nezávisle na sobě navštívili Ursus a Tartuffe. Oba kluci rostou do krásy.
12/07/2013
Štěnítka nám rostou, ode dneška mají zelená ouška a tak Vám můžeme s radostí představit:
Kluci - Wanasta, Washington, White Sirius, Woody
holčičky - Waikiki, Wasabi, Wendy, Werra, Whisky, Wolfi

a tady fotečky jak nám rostou a řádí:


fotky a detaily budou doplněny brzy:
V sobotu 6.7.2013 se konala klubová výstava klubu bílého ovčáka v Čisté u Horek: "Tori" Toyen Taien - Výborná 1, CAJC, Best of Junior - Nejlepší mladý "Grim" Pilgrim Taien - Výborný 1, CAC "Uno" Number One of White energy - Výborný 2, res. CAC Uno a Torča se zároveň stali nejlepším párem psů výstavy. Po výstavě probíhala bonitace, Grimeček zdárně prošel a my Vám s radostí představujeme nového chovného psa: Pilgrim Taien - HD A, ED 0/0, 64,5cm, srst polodlouhosrstá
Byli jsme tam! 30.6.2013 na jubilejní výstavě Královského klubu šiperek v Belgii! tato výstava se konala při příležitosti 125tého výročí klubu:-)
mezi naše úspěšně se zařadili: Rip - V3 v mezitřídě Kuky - V2 ve třídě chovatelské Kiwi - V ve veteránech Isaac Taien - Výborný v šampionech Black Johny Taien - výborný ve šampionech a úplně neuvěřitelnou radost nám udělala dcera Indy Taien a Whiskyho - Trinity (ch.s. Nubika) - s výsledkem: Výborná 1 (z 19ti fen), Princess 2013, Best of Sex
Urbis Ursus - na krajské výstavě ve třídě mladých Výborný 1, vítěz třídy mladých
Klubová a speciální výstava klubu Kchmpp: Rip - nejlepší pes, Amélie - V1 ve třídě čestné, Kuky V1, CAC, Kiwi V2, Renda, Pluto, Maniton, druhý den na speciální výstavě - Mao V2, Kiwi - BOV, v oba dva dny naše ch.s. Taien v závěrečných soutěžích na druhém místě - moc děkuji za půjčení našich odchovů a velikaaaanskou gratulaci "naší" hvězdné šiperce - po Indy Taien a Whiskym - Trinity (ch.s. Nubika) - k naprosto fenomenálnímu výsledku z obou dnů......
národní výstava Klatovy: Mon Ami Taien - V1, CAC, Národní vítěz, Venus Taien - Velmi nadějná 1, úžší výběr v závěrečných soutěžích....

02/06/2013
V nejbližších dnech proběhne další aktualizace, zatím ochutnávka aktuálních fotek našich štěňátek. Bohužel v současné době nemáme připojení k internetu, tak trošku bojujeme s komunikací a omlouváme se všem čekajícím na odpověď, ....

kluci

holčičky

02/06/2013
Spousta chovatelských novinek od bílých ovčáků :-)
Radostně oznamujeme nadílku malých bílých medvídků.
Chantalce se narodili 4 kluci a 6 holčiček.
Všichni se mají zdárně k světu a papaj a vegetí a zase papaj a vegetí :-)

a aby radostí nebylo málo, tak dnes - 2.6. se stává tatínkem náš Uno - v ch.s. Czech Choise
držíme všechny palečky, aby vše zdárně dopadlo a aby se malým Uníkům a Jacquelinkám na světě líbilo

v pá 31.5. byl veliký den pro Chipa, přijela za ním překrásná Ch. Celina Nubika - ch.s. Nubika, toto budou první štěňátka po Chipovi i Doně. A já jsem naprosto nadšená, protože Chip je perspektivní pes, který je tak trošku ve stínu svých sourozenců. Což je veliká škoda :-) Přejeme "Doně" kupu krásných, šikovných bombarďáků :-)

Dorazili zprávy z Finska: pejsek Poker Joker Taien (Niktel White Miraja x Chispa Taien) HD A, ED 0/0 - blahopřejeme! :-)

máme výsledky vyšetření šiperek na patelu:
Framilla Connery - 0/0
Rip Bergerac de Hu - 0/0
Mon Ami Taien - 0/0
Nefertiti Taien 0/0
Indi Taien - 0/0
Trinity (Connery x Indi) - 0/0

a nejlepší na konec:
Speciál bílých švýcarských ovčáků v agility - 1.6.2013:
1. místo - Nota Bona Taien
4. místo - "Shegy" Kruela Taien
ještě jednou posíláme ohromnou gratulaci!
25/05/2013
Mezinárodní výstava psů - 25/05/2013 - Litoměřice
Bílý švýcarský ovčák
rozhodčí: MVDr. Gabriela Ridarčíková
"UNO" Number One of White Energy - V1, CAC, CACIB, BOB
"Tori" Toyen Taien - V3

Šiperka
rozhodčí: Vladimír Piskay
"Mía" Mon Ami Taien - V1, CAC

23/05/2013
Zůčastnili jsme se světové výstavy v Budapešti!
a přivezli jsme domů dva světové vítěze! :-)

Kiwi je VETERAN WORLD WINNER 2013, BEST VETERAN
a její pravnučka Trinity (Framilla Connery "Whisky" x Indy Taien) se stala JUNIOR WORLD WINNER 2013

Kiwi byla v závěrečných soutěžích vybrána do TOP 6 v užším výběru o nejlepšího veterána nedělního dne. Spolu s pumi jsme byli jediní dva zástupci FCI skupiny I :-)tak a je to za námi, hektický a současně neuvěřitelně podařený víkend. Aby toho nebylo málo, tak s námi domů přicestoval ještě šiperčí pejsek Rico, představíme ho později :-)
a aby toho nebylo ještě více málo, tak dá-li příroda, tak za 4 týdny ohlásíme šiperčí štěňátka s tím nejkrásnějším šiperkou světové výstavy 2013 .-)

Bílé ovčáky jsme žádné nevystavovali, ale ohromnou radost nám udělala:
Sonnie Taien (Uno x Chispa) ve třídě mladých - výborná
a ještě větší radost - Fuego Biala Pasja - syn Cassyopey Taien - s výsledkem Vice world winner 2013
09/05/2013
Časopis Pes přítel člověka - 5té číslo - je věnován bílým ovčákům :-)
Musíme se pochlubit :-)
v tomto čísle vyšlo speciální povídání o Cherokeem Taien "Rokym" a i o Chantal. V čísle byly použity fotky Uníka, našich "S" štěňátek, "T" štěňátek včetně Torinky a našich "V" štěňátek. Na titulní stránce má fotku polosestřička Bugsyho Nubika (tatínka našich V štěňátek a našich dalších očekáváných štěňátek), a i Bugsy má v článku o bílých ovčácích fotku :-)

Více o bílých ovčácích z květnového čísla PPČ zde"Mia" Mon Ami Taien (Jack x Kiwi) na mezinárodní výstavě psů v Drážďanech
V1, VDH, CAC, CACIB

Ohromnou radost nám udělala "Hope" Umberta Unicus Taien (Gringo x Chantal),
na oblastní výstavě v Dětřichově:
V1, Vítěz třídy mladých, Vítěz Dětřichova

Gratulujeme do Pett´s wolfs :-)

20/04/2013


Pilgrim Taien je DKK 0/0 a DLK 0/0
Sonnie Taien obdržela V1, CAJC na národní výstavě 13.4. v Maďarsku
moc blahopřejeme majitelům :-)

07/04/2013


Vivaldi se stal mládětem dne v MF Dnes ve víkendovém číslu 6+7.4.2013 :-)

Homer of Taien má udělaný test na DM - N/N - čistý. Pokud Vás zajímá více o DM (Degenerativní myelopatie) - v rubrice články.

V pátek Uno potkal Coris star z Ranče Montara - ch.s. Acabo Czech

a o víkendu jsem udělala plakátek s pozvánkou na jubilejní klubovou výstavu do Belgického Beringenu - 30.6.2013, další info budu průběžně doplňovat na tuto stránku

vivaldi taien


02/04/2013


Máme nové fotky chlapečka Voodyho a holčičky Victorie :-) moc jarně nevypadají, spíš podzimně, ale naše zímní "V"éčková štěňátka uvítala oteplení a novou listovou zábavu velmi nadšeně...Voody je štěňátko se žlutým obojkem, dlouhosrstý chlapeček se supr povahou, stále pro něj hledáme nové pánečky.

Další novinkou je, že Uník potkal (plánovitě) krásnou Jacquelinne Taien, pokud vše dopadne dobře, dlouhosrstá štěňátka by se měla narodit na začátku června, více info o Jacqulinne tady.


Rock Taien 02/04/2013


Tento víkend byl docela náročný. V neděli 31.3.2013 probíhala speciální výstava KBO, rozhodčí byla p. Oldřiška Plšková. Oldřiška má ch.s. Z Veselé rodiny, a právě tam se před více než 14ti lety narodila naše Garča a Líza :-) Já jsem si tentokrát "užívala" výstavu z pozice zapisovatele a po pár hodinách v nevytopeném prostoru mě hřáli už jen úspěchy našich šikovných odchovů:
Pilgrim Taien (Niktel x Chispa) - V1 v mezitřídě
Umberta Unicus Taien (Gringo x Chantal) - VN1 v dorostu
Tarja Taien (Obsidian x Karita) - VN4 (neukázali zoubky, tak byli penalizování posledním místem)
bohužel tolik pejsků se od nás nezůčastnilo, takže mi postupně tuhly zimou prsty a já se tedy všem omlouvám za případné překlepy v posudcích :-D

V sobotu 30.3. probíhal ve Svojanově svod mladých. Svodu se z naší ch.s. zůčastnil Pilgrim (Niktel White Miraja x Chispa), Rock (Elvis x Chantal), Umberta a Uran (Gringo of White Finess x Chantal) a naše Toyen "Tori" a její sestřička Tarja (Otso´s Obsidian x Karita), všichni splnili, a my všem majitelům moc děkujeme za to, že se dostavili a tady fotečky ze svodu:
Urbis Uran Taien Umberta Unicus Taien
Toyen Taien Tarja Taien
Pilgrim Taien Rock Taien

Další velkou událostí je setkání Chantal s Bugsym, štěňátka by se měla narodit na konci května, k odběru by pak měla být ke konci července. Více info bude brzy zde

a Titince se 24.3. narodila štěňátka, dva klucí - Sandokan a Sindibád

a ještě jsme vytvořili plakátek - upoutávku na velkou šiperčí akci :-)
siperka - agility

17/03/2013


Máme po kontrole vrhu. A dopadli jsme výborně :-) štěňátka se moc líbila, všechna mají správný skus, všechny zoubky v pořádku, žádné nemá kýlu a také pigmentově jsou na tom nadprůměrně, všechna štěňátka se chovala přátelsky a bylo vidět, že se jim paní kontrolorka i celá kontrola líbila :-)
a první postojové fotky našich "V"éček:


za fotky velmi děkujeme Karin - Nubika :-)

16/03/2013


Máme 7 týdnů .-) v neděli nás čeká velký den, kotrola vrhu zástupcem poradce chovu bílého ovčáka :-)

12/03/2013


Z malých bílých kuliček se stávají pejsci :-) štěňátka mají 6,5 týdne, zítra je čeká velký den - očkování čipování a tetování.
Pejsek Hugo (Homer of Taien) po Chantal a Elvisovi úspěšně složil finský povahový test s výsledkem 173++, což je naprosto super výsledek! :-)moc blahopřejeme :-)


04/03/2013


Garuška oslavila krásné 14té narozeniny :-) Torinka zase 8mý měsíc a štěňátka 5 týdnů.

<
za fotky moc děkujeme Karin - Nubika


01/03/2013


Pro nás velmi smutný den, Chispínino štěňátko - pejsek s červeným obojkem - prohrál svůj boj a odešel za kamarády do věčných lovišť ... Jeho odchod je pro mne záhadou, pejsek prospíval velmi dobře, ale s přechodem na pevnou stravu mu přestalo chutnat, začal mít zažívací potíže, nakonec začal jídlo odmítat úplně a přes naši veškerou snahu se situace nezlepšila ... achjo

26/02/2013


Hurá :-) tak konečně nové fotky, štěňátka mají první měsíc za sebou, už krásně papají a začínají objevovat svět, a jsou strašně moc šikovní :-)

za fotky moc děkujeme Karin - Nubika

jak se roste první měsíc :-)

a tady fotky od Karáska (moc děkujeme :-)) našich krásných, chytrých a nezadaných chlapečků. Rudi (Rudiard) a Riky (Rikki Tiki Tavi) na sněhu:

14/02/2013


Hurá :-) Valentýn, chlapeček z naší jedenáctky, má dnes svátek :-)
Štěňátka krásně rostou, dnes mají tři týdny, jen z časových důvodů nestíhám aktualizaci fotek, ale snad již o víkendu se podaří :-)

Zatím popřejeme krásného Valentýna všem :-)


04/02/2013


Mezinárodní výstava DuoCACIB BRNO 2+3.2.2013

sobota 02/02/2013:
šiperky:
Framilla Connery - V1, CAC, CACIB
Nefertiti Taien - V1, CAC, CACIB - splněny podmínky pro Českého junior šampiona :-)
Jolly Joker Taien - V2, res. CAC

bíláčci:
Umberta Unicus Taien - VN1
"UNO" Number one of white Energy - V3

a neděle 03/02/2013:
šiperky:
Framilla Connery - V1, CAC, res. CACIB
Nefertiti Taien - V1, CAC, CACIB
Jolly Joker Taien - V1, CAC, CACIB, BOB

a bíláčci:
"Uno" Number One of White Energy - V2, res. CAC - splněny podmínky pro titul: Český šampion25/01/2013


Hurá, tak včera nás znovu navštívil Ježíšek! :-)

Nebo spíše hejno čápů a pár vran :-) Chispě a Bugsymu se narodila štěňátka!
Máme 11 capartíků - 7 kluků a 4 holčičky. Chispa vše zvládla na jedničku a o štěňátka se krásně stará.
první fotečky na rajčeti16/01/2013


Už skoro 7 týdnů :-)

a máme i jména:
pejskové: Rikki Tiki Tavi a Rudiard
holčičky: Renda, Rubi Rubicon a Rosalie


12/01/2013


Naše malé šiperky rostou, už mají 6 týdnů :-) chodíme na procházky, ale s košíkem, občas to venku přeci jen trochu studí .... .-)

05/01/2013


Máme za sebou naši první letošní výstavu. A dnes se mi zase potvrdilo, že jednou se daří tomu a podruhé zas tomu. Uník se zřejmně špatně vyspal, v kruhu si připadal zřejmně jako poprvé, možná si tak připadal i na vodítku a tak zlobil, zapoměl, že potřebuje toho posledního CACe na Českého šampion, a narušil si svou hvězdnou výstavní "šňůru" :-)) ale aby to bylo vyvážené, tak za něj zabodovala naše "Bertička" v závěrečných soutěžích a Whisky taky zazářil :-) Nicméně, bezva den se spoustou bezva lidiček :-)

šiperka "Whisky" Framilla Connery - V1, CAC, Národní vítěz, BOB - splněny podmínky pro udělení Českého šampiona
šiperka "Titi" Nefertiti Taien - V1

ovčanda "Hope" Umberta Unicus Taien - VN1 + 3tí místo BIS PUPPY - posíláme ohromnou gratulaci do Pett´s wolf
ovčanda "Tori" Toyen Taien - VN1
a "UNO" Number One of White Energy - V3Přejeme Všem jen to nejlepší do nového roku 2013 :-)
27/12/2012


Poslední atualizace v roce 2012

Rok 2012 pro nás smutný i veselý, mnohé si odnesl, ale také přinesl nové zítřky. A tak to asi v životě chodí. Do naší smečky přibyla ovčanda Torča a šiperka Mao, holky rozveselují kudy chodí, stejně jako naše štěňátka.
Přejeme všem lidem i jejich kamarádům, ať se jim v roce 2013 jen daří, ať společné chvíle rozradostňují celou náladu příštího roku, ať přinese štěstí, pohodu a úspěch :-)a teď trocha aktualizace psích novinek:

Máme malá šiperčata, vypadají jako pidipejskové na klíček, je jich pět a jsou to poslední malá Kiwiťata. Více info zde.
Ovčanda Chispa bude mít malé medvídky na konci ledna, tatínkem je Bugsy Nubika :-) více info zde.
Uno potkal krásnou milou chytrou Eywy, i jim by se měla narodit štěňátka na začátku února - více info na stránkách ch.s. Bílá Merci


© Schmidt 2006