RIP Bergerac de Hu

jméno: RIP
chovná stanice: Bergerac de HU
www.bergerac.hu
původ: Maďarsko
narozen: 02/09/2011
zuby: plnochrupý
skus: nůžkový
pately: 0/0

výst. tituly: Klubový vítěz 2013, Nejlepší pes, V1,CAC na Světové výstavě 2013,

O RIPovi:

   To, že se ze světové výstavy 2013 vrátím s Ripečkem mě vůbec nenapadlo, jenže tenhle šiperák umí magii, po hodině kouzelných a milých pohledů mě naprosto přesvědčil, že se mnou musí domů :-) Po pár týdnech u nás doma pak zase začaroval Viktorku a nastěhoval se k brutální Mao a tvoří spolu nerozlučnou dvojku - jing a jang.
Rip je pohodář, naprosto vyrovnaný pes, kterého rozhodí jen málo co, ke všem lidem je přátelský, ale samozřejmně jako správný šiperák umí i hlídat. Rip pochází ze známé maďarské chovatelské stanice, která se specializuje na chov agility sporťáků. Mnoho Ripových předků je úspěšnými agility vítězi, ale vzhledem k tomu, že Rip ještě tuto aktivitu nezkusil a asi se ani neobtěžoval podívat do svého průkazu původu , tak je to stále pan klidňák a pohoďák. Jeho povaha je pohlazením pro duši, protože s touto šiperkou můžete i na chvilku oddychnout a nebát se, co ztropí. Rip je velmi dobře ovladatelný, na vodítku netáhne, nikam se nerve, protože - na rozdíl od ostatních šiperek - umí pohled a dokaže si věci zařídit jinak :-)

Nikdy nezapomenu na první týden s Ripem, chodil za mnou všude jako pejsek. Druhý den, když jsem pozdě do noci pracovala na počítači, jsem najednou zaslechla divný zvuk. Podívala jsem se směrem k Ripovi, který se tvářil velmi rozpačitě. Za chvili se divný zvuk opakoval, v mísnostni nikdo jiný než já a u nohou mi stojící Rip nebyl, Rip na mě zase koukal, jako že asi nic. V tu chvíli mi už začlo docházet, že s Ripem je něco divného, že jsem si nejspíš přivezla nemocného psa. Zírala jsem na Ripa, který mi oddaně stál u nohou a nechtěl se odvelet na pelech. Rip stál a stál a najednou na něm bylo vidět jak je moc unavený, zavřel oči a férově sebou žuchnul, hned se probudil, vyskočil a dál na mě hleděl, abych mu náhodou někam nezmizela :-)

Co se týče Ripových exteriérových kvalit, tak jediné co mu vyčtu je celkově světlejší pigment, světlejší oko a delší čenichovou portií, ale to vše mu promíjím, protože je to jinak pes s naprosto skvělou kvadratickou stavbou těla, rovným pevným hřbetem, s vynikajícím úhlením zadních i předních nohou, a bezvadným pohybem, a návíc ještě vynikající kvalitou srsti. Rip v současné době váží 5,5kg - ovšem on rozhodně nevypadá jako drobný pejsek, Rip je sportovní typ šiperky.

Posudek p. rozhodčí Hany Pisarčíkové (specializace na belgické ovčáky):
2 roky, kvadratické stavby těla, velmi hezká hlava, správná modelace pod očima, výborné ucho, hnědé oko, perfektní přední fronta, krátký pevný hřbet, výborná spodní linie i úhlení, vydatný pohyb, výborná prezentace a povaha - V1, CAC, KLUBOVÝ VÍTĚZ 2013

Fotogalerie


Rip první den doma


Rodokmen

RIP Bergerac de Hu
Klubový vítěz 2013
Frack Bergerac de Hu
ICh. Rupi D´Aquila Meldensis Fragonard D´Aquila Meldensis
Valkohampaan Carole
Bergerac April Olaf D´Aquila Meldensis
Oko des Perles Noires
"Witch" Kassy Bergerac de Hu Bergerac Blinky Rupi D´Aquila Meldensis
Oko des Perles Noires
Vitamine De La Cites Des Remes Loustic du Parc de Blossac
Pipera a Dix Kide Onak