Co je u nás nového .... rok 2009

archiv 06, archiv 07, archiv 08
Rádi bychom se s Vámi podělili o naše štěstí a radost:
Chantal je

BOB a BBI Světový vítěz 2008 + Miss 2007 + Klubový šampion ČR + Český šampion + Šampion krásy Slovenska + Klubový šampion SR

Děkuju všem, kteří nám pomáhají, drží palečky a fandí.
Radujte se s námi!

Štěňátka

Plánujeme štěňátka ovčáků i šiperek. Více info o rodičích doplníme brzy ..

11.10.2009
Světová výstava psů 2009 - Bratislava, Slovensko

Přiznám se, že na Světovou výstavu jsem se nijak zvlášť netěšila, přihlášenou jsem měla ovčandu Chantu a šiperku Amélii. Amélie se rozhodla tři týdny před výstavou kompletně vylínat a ačkoliv byla dopována "zázračným" lososím olejem a biotinem a vším možným zaručeným, tak jí srst nedorostla a světového dění byla ušetřena a lebedila si doma.
Na výstavu bylo dohromady přihlášeno 112 bílých ovčáků, z toho 16 fen šampionek v naší třídě, nějaké velké ambice jsme si tedy nedělali a vzhledem k tomu, že rozhodčím byl Fernandez Javier Sanchez ze Španělska, předpokládala jsem, že se mu budou spíše zamlouvat chlupatci. Úkol jsem si dala tedy jasný, obhájit známku: Výborná.
Do kruhu jsme nastoupili jako jedni z posledních a já jsem najednou zjistila, že vlastně vůbec nevím, že nevím nic. Naštěstí jsme byli rozděleni do dvou skupin a tak jsem ještě okoukla co se po nás bude nejspíš chtít .., nutno dodat, že Chanta mi moc odvahy nedodávala, neboť už byla pěkně znuděná. Nastoupili jsme tedy do kruhu a já překonávaje nervozitu a obvyklý třes rukou jsem se snažila Chantu co nejvíce motivovat a udržet veselou, pozornou a spolupracující. Strategie se podařila a vysloužili jsme si tento posudek :-)
Když pan rozhodčí odposuzoval poslední šampionku, všichni jsme se schromáždili v kruhu a stevardka vybrala 4 do užšího výběru, my byli mezi nimi ... A jak to dopadlo?

Chantal Taien - Výborná 1, CAC

splněn Slovenský šampion krásy


Pro nás naprosto ohromující úspěch, tedy hlavně pro mě, Chantě už to bylo dost jedno, a už jí to ani moc nebavilo. Když jsme tedy nastoupili o Světového vítěze, Chantě to bylo naprosto šumák a moje nervozita pro ní byla jasným signálem, že by bylo nejlepší se hodit do klidu a neřešit to :-) Za Světového vítěze pak byla rozhodčím vybrána krásná francouzská dlouhosrsťanda ze třídy otevřené, avšak my odcházeli přinejmenším stejně štastně a vítězně :-D

Druhý den se konala klubová výstava Slovenského klubu bílých ovčáků, přihlášeno bylo již "jen" 75 jedinců. Rozhodčím byl J.P.Karihuel z Francie. Jestliže u španělského rozhodčího jsem si nebyla jistá jaké typy bude preferovat, u francouzského jsem si tím jistá byla, neboť ve Francii narazíte na krátkosrsťáka málokdy. Na tuto výstavu jsem měla přihlášenou i ovčandu Chispu. Velmi jsem váhala jestli jí mám vzít, neboť jí potkal podobný osud jako šiperku Amélii a výstava jí zastihla zrovna v době, kdy měnila letní kožíšek za zimní, a vypadala jako "opelichané kuře". Nicméně vzhledem k tomu, že nebyla jediná, tak jsem se rozhodla to risknout a vystavit i Chispu, v početné třídě otevřené se mezi 4 nejlepší nedostala, ale výsledek:

Chispa Taien - Výborná 6


s tímto posudkem byl pro mne také malým velkým vítězstvím. Při předávání posudku mi rozhodčí ještě jednou zdůraznil, že je velmi hezká, ale že jí chybí srst :-), byla jsem velmi zvědavá jak bude tento rozhodčí posuzovat třídu šampionů, neboť Chantě z tohoto pohledu chybí srst také ...
Zase jsme tedy nastoupili v početné třídě šampionek jako jedni z posledních, tentokrát měla Chanta veselou náladu sama od sebe a vysloužila si tento posudek, rozhodčí nás po prvním výběru zařadil na druhé místo a velmi se rozhodoval mezi dalším pořadím, velmi mu záleželo na celkovém výrazu psa.
Musím moc poděkovat všem, kteří nám fandili a na Chanu volali, neboť toto její zaujetí nám nakonec v očích rozhodčího vyneslo výsledek:

Chantal Taien - Výborná 1, CAC

splněn Klubový šampion

Při předávání poháru a posudku nám rozhodčí omluvně poblahopřál se slovy, že Chanta je opravud moc hezká, ale že není tak úplně jeho tip :-) Holt chlupáči jsou chlupáči, bylo mi jasné, že toto je dnes náš pomyslný vrchol a zůstalo nadšení, že se podařilo nečekané a Chantal vyhrála 2 x za sebou třídu šampionů, z toho jednou na světové výstavě a že se stala během dvou dní novým Slovenským šampionem krásy a klubovým šampionem :-D
1.10.2009
Novinky

Sice to vypadá, že se u nás nic neděje, ale ono děje :-) a my se musíme pochlubit:

Dne 19.9. se konala speciální výstava Klubu chovatelů málopočetných plemen v Mladé Boleslavi a tak jsem se rozhodla, že po dlouhé době "opráším" kožíšky Chitě a Kiwi a přihlásila jsem je :-) a holky se předvedly (zase budeme mít z čeho jíst a pít):

Kiwi (Dyna v.d. Wieteke´s Hoeve) - V1, CAC,
Vítěz speciální výstavy, BOB

Chita (Gredy Bergerac de Hu) - V1, CAC,
Vítěz speciální výstavy


Další horká novinka se týká pejska z našeho chovu - Jasona - syna Médi a německého pejska Ch. Victorious Bodyguard of Haley´s future. Jasonovi přišlo oficiální vyhodnocení rtg - DKK 0/0, DLK 0/0 - HD A, ED 0/0 - my moc blahopřejeme! a ještě dodatečně blahopřejeme ke složené zkoušce ZZO
U nás doma sídlí další oslavenec - Čas letí a tak i náš první ovčák - fenka Líza (Felice z Veselé Rodiny) oslavila v srpnu své 11té narozeninyCo dále? No jistě, ještě musíme poblahopřát Rusaně a Hugovi (Chantal x Elvis), dne 12.9. se zůčastnili výstavy v Porvoo - Porvoo Championship Dog Show a získal -
BOB, Price of Honour


Na závěr přispějejeme s naší trochou výstavních výsledků - 5.9.2009 se konala klubová výstava KBO:
Elvis Taien - Výborný 1, CAC
Chispa Taien - Výborná
Chantal Taien - Výborná 4
Gara z Veselé Rodiny - Výborná 1, Nejlepší veterán

a naše blahopřání k výsledkům a díky za vzornou prezentaci patří majitelům a:
Lady Lyra Taien (Brenda x Bredy) - Velmi nadějná 2
Deborah Taien (Amira x Bredy) - Výborná 2

Druhý den 6.9 probíhal svod mladých jedinců a tentokrát nás reprezentovali a úspěšně splnili - Lady Lyra (Brenda x Bredy), sestry Karita a Karamba (Brenda x ch. Flash Yukon of White Sunshine), a Zelmarian Himalaya Taien (Chantal x Elvis) - všichni jsou plnochrupí a my děkujeme za účast a držíme palečky na cestě k zdárnému uchovnění :-)
27.7.2009
Novinky

Černá štěňátka nám rostou jako z vody! je s nima spousta legrace. Neustále rozvazují všem návštěvám tkaničky. Jsou všude. Všechno koušou. Všechno prozkoumávají a všechno upravují k obrazu svému!

No dobrá - tak zas taková ničemná pohroma to není, ve skutečnosti jsou boží, kontaktní, kamarádský a akční. A hlavně neskutečně roztomilá malá čerťata prťata

jukněte na video! - moc děkujeme Karáskovi :-)
Ale úplně nejšikovnější je pejsek Roky (Cherokee Taien) který ve 3 dnech (30.+31.+1.8) složil 3! zkoušky z výkonu:

1/ RH-E - sutinová varianta - zkouška způsobilosti záchranného psa - stopa + poslušnost. Roky měl nejlepší práci!

2/ RH-WA - zkouška záchranného psa ve vodním vyhledávání - práce ve vodě + poslušnost + dovednost. Ze 6ti psů složili tuto zkoušku pouze dva! tato zkouška obsahuje takové perličky jako: přivlečení surfaře s jeho surfovým prknem, vylezení a jízda na surfovém prkně

3/ ZVP1 - zkouška vodních prací 1. stupně dle zkušebního řádu SZBK

Zíráte? Já také :-) ... Roky je prostě machr. Posíláme velikou gratulaci psovodovi Hanče!
A poslední gratulace patří pejskovi Homerovi do Finska.

Homer alias Hugo byl na své první výstavě s výsledkem:Velmi nadějný

27.7.2009
Novinky

Po čase Vám přinášíme pár novinek z naší chovatelské stanice. Tou největší a nejradostnější (zároveň nejmenší a nejčernější) je narození "H" a "I" šiperek:

Háčka se narodila 26.6. a dva klucí se jmenují Hardy a Haiku, holčička se jmenuje Honey Berry

Íčka se narodila o týden později 2.7. a dva klucí se jmenují Iskander a Isaac a holky - Ioko a Indy.

Všem štěňátkům se daří suprově a my co nevidět doplníme fotky!

V mezidobí jsme se zůčastnili pár výstav:

18.07.2009 - Národní výstava Mladá Boleslav
Chispa - V2, res. CAC

11.07.2009 - Klubová výstava (bez KV) klubu bílého ovčáka
Chantal - V1, CAC, nejlepší fena

28.06.2009 - Speciální výstava Královského klubu šiperek v Belgickém Beringenu
Kiwi - V3

13.06.2009 - Národní výstava Klatovy
Chantal - V1, CAC, Národní vítěz
Kiwi - V1, CAC, Národní vítěz

Tak, jsem si jistá, že jsem na něco určitě zapomněla :-) byla to hold dlouhá doba - tak snad si do příště vzpomenu. Vzhledem k technickým problémům ještě poprosím ty, jež mi psali a nedostali odpověď - aby mi napsali ještě jednou.
24.5.2009
Nové fotky a zkoušky

Moc gratulujeme pejskovi Cherokee Taien - Rokymu a jeho paničce k úspěšnému složení zkoušky ZZZ. Roky získal 191 bodů ze 200 možných! :-)

Na konci dubna jsme se s Chispou byli podívat u moře, při té příležitosti se mi podařilo udělat pár hezkých fotek ... jukněte na Chispíninu stránku

24.5.2009
Novinky nejen z Výstav

V sobotu 23 května 2009 jsme se zůčastnili MVP v Litoměřicích:

Chantal Taien

V1, CAC, CACIB, BOB
a splnila tak podmínky pro
Českého šampiona

Moc blahopřejeme pejskovi Jerry Lee Taien a jeho páníčkům k výsledku:

V1, CAJC, Junior BOB
(nejlepší mladý pes plemene)

Štěstíčko nás neopustilo a tak i šiperka Amélie získala
V1, CAC, CACIB, BOB
a splnila tak podmínky pro titul
Interchampion

Amča se rozloučila s kolotočem výstav a nastupuje na mateřskou dovolenou, neb podle pátečního ultrazvuku nás čekají 3 prťata.

A další ohromnou gratulaci posíláme do Českých Budějovic fence Kruele Taien alias Shegy a její paničce.
Shegy se zůčastnila svých prvních Agiliťáckých závodů! v Opatovicích nad Labem 5./ze 7 (nejlepší čas) a 1./8 bez chyb a nej čas.
Shegy se také zůčastnila Krajské výstavy v Hluboké:
V1, vítěz třídy
A na závěr - malá momentka z Litoměřic :-D

18.5.2009
Budeme mít štěňátka šiperek Více informací najdete na naší štěňátkovské stránce - zde

A dárek milým návštěvníkům našich stránek pro zasmání :

10.5.2009
Novinky od šiperek Amélie, Berry, Dorky, Jacka a bílého ovčáka Ferdžíka!

V pátek jsme se zůčastnili klubové výstavy KCHMPP (klub chovatelů málopočetných plemen) v Mladé Boleslavi a rozhodčím nám byl Ing Leoš Jančík:

Amélie Taien- třída šampionů - V1, CAC, Klubový vítěz
Berry Taien - třída otevřená - V1, CAC

Velkou gratulaci posíláme:
Dorka Taien - třída mladých - V1, CAJC, Klubový vítěz mladých

Dorka splnila podmínky pro Českého Junior šampiona a Berry pro Českého šampiona

V závěrečných soutěžích jsme byli oceněni jako
nejlepší chovatelská skupina

a jak Amélie, tak Dorča byly vybrány do užšího výběru!


Mezitím se šiperák Jack prezentoval na Krajské výstavě v Hluboké a moc jemu i jeho paničce blahopřejeme k výsledku:
V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a Nejlepší pes plemene


Naším dalším úspěšným je bílý ovčák Ferguston - jež složil nejtěžší zkoušku dle zkušebního řádu KJ Brno:

ZPU2
Martino, Ferdžíku - jste hvězdy!

5.5.2009
Mezinárodní výstava Praha 2.5.2009

Bílé ovčáky posuzoval pan rozhodčí M. Václavík, šiperky pak P. Řehánek

Šiperky:
Amélie Taien - V1, CAC, CACIB, BOB + užší výběr
Black Jack Taien - V1, CAC
Dorka Taien - V1, CAJC
Se šiperkami jsme se zůčastnili i závěrečných soutěží a byli jsme vybráni jako 3tí nejlepší chovatelská skupina :-)

Bílí ovčáci:
Blahopřejeme pejskovi Jason Taien - V1, CAJC

Detailní výsledky najdete na stránkách www.cmku.cz
5.5.2009
Mezinárodní výstava České Budějovice 25.4.2009

Bílé ovčáky posuzovala Petra Márová a šiperky rakouská rozhodčí Margit Brenner

Blahopřejeme majitelům pejsků:

Jerry Lee Taien - V1, CAJC, Nejlepší mladý
Black Johny Taien - V1, CAC, res. CACIB14.4.2009
Trocha novinek

Tak pejsek Hamlet alias "Winter" v pořádku dorazil do Los Angeles a bude se mít suprácky, Lordík už také odjel do nového domova a doma zůstává fenka Helimadoe alias "Helča", jež je již také zamluvena a to až do Francie a pejsek Homer alias "Hugo" na něhož čeká nová rodinka ve Finsku


O víkendu 11+12.4.2009 jsme se zůčastnili klubového víkendu ve Svojanově, v sobotu probíhala výstava a bonitace (Rozhodčím byl pan Řehánek), v neděli svod. Nutno říci, že tato jarní akce naše pejsky zastihla v době línání (asi už tradičně) ale netradičně nám svítilo sluníčko a nepršelo :-) :
Gara - Výborná 1, nejlepší veterán
Chantal Taien - výborná 4

Za naší chovatelskou stanici se dále zúčastnili:
Jason Taien - Výborný 2
Jerry Lee Taien - Velmi dobrý 3
Chippewa Taien - Výborný 3
Im Tristan Taien - Velmi Dobrý 3
Kruela Taien - Velmi Dobrá

Všem majitelům moc děkuji za prezentaci pejsků a blahopřeju k supr výsledkům ze speciální výstavy pro bílé ovčáky

Po výstavě probíhala bonitace a s radostí Vám představujeme nového chovného pejska:
Chipewa Taien - HD 1/1, ED 0/0, krátkosrstý

Druhý den probíhal svod mladých, jehož se zůčastnilo 5 štěňátek z vrhu J Taien po Médě (Amádea Whiteline Czech) a Bodyguardovi (Victories Bodyguard of Haley´s future). Pejskové Jason a Jerry Lee, fenky Jacquelinne, Jamaica, Jasmína - všichni plnochrupí, se správným skusem, všichni úspěšně splnili

1.4.2009
Nadešel čas

Nadešlo smutné období loučení s našimi štěňátky, neuvěřitelně rychle pro nás toto období dvou měsíců uteklo a najednou tu místo 11ti kuliček máme již jen 4.
V současné době nám své brášky a sestřičky nahrazuje ještě pejsek Hamlet, jež už je však zamluven a poletí až do Ameriky, pejsek Lordík jež pojede k Plzni a pejsek Homer, jež na nové páníčky ještě čeká.
Maličký čertík Garfield dnes také odjel se svým novým páníčkem a čertidlo Gedžitka si stýská - v pátek poputuje k novým natěšeným majitelům i ona ....

Pro nás období smutné a pro nové páníčky období veselé - tímto bych všem chtěla poděkovat za veselé první zprávy z nových domovů o tom, jak se štěňátkům daří a co se jim podařilo vyvést.

Všem páníčkům přeji mnoho radostí a legrace s našimi štěňátky.
23.3.2009
Novinky

Ferguston Taien úspěšně složil další zkoušku IPO-V
Blahopřejeme
Chipovi (Chippewa Taien) k rtg výsledku: DKK 1/1, DLK 0/0
a Cheyovi (Cheyenne Taien) k rtg výsledku: DKK 0/0, DLK 0/0

Malá Elvisata s Chantalata povyrostla - koukněte na jejich fotogalerii zde
štěňátka byla už očkovaná, čipovaná a pan doktor je pochválil, jak byli stateční :-)

6.3.2009
Přinášíme další fotky!

Dnes jsme doplnili fotky medvídkům po Brendě a Bredovi, obě štěňátka již mají jména - můžeme Vám tedy představit Lorda Lancelota a Lady Lyru, obě štěňátka jsou velmi veselá, zvláště Lyra snad vrtí ocáskem i ve spaní :-) jejich stránku naleznete zde
Také jsme přidali na stránky fotky Chantal a Elvise. Fotky dělala naše kamarádka Iveta od vipíků Toomie Trishel - a opravdu se jí povedly, no posuďte ...

Štěnďata po Chantal a Elvisovi již také mají jména:
Kluci: Homer, Hamlet, Honky-Tonk, Hamjambo
Holky: Hélia, Helimadoe, Hippia, Himalaya, Hanniess

Samozřejmě tímto aktualizování nekončí ... ještě nám chybí šiperčí stránka, která bude také co nevidět ... snad :-)
4.3.2009
Pomalu aktualizujeme stránky ...

Březen je narozeninový měsíc u nás - Tento měsíc oslaví své sedmé narozeniny Brenda, desáté narozeniny pak Garča a naší nejstarší Beky je již dvanáct!

Dnes jsme na stránky přidali fotky štěňátek - jukněte zde

ale tím to nekončí, v průběhu dalších dní chystáme doplnit další krásné fotky našich pejsků ...
Chantal

10.02.2009
Po týdnu další radostné novinky ...
brenda a stenda

V pondělí 2. února dopoledne se Brendě narodila také štěňátka - páreček - kluk a holka. Brenda nás zase jako obvykle napínala a štěňátka přišla na svět až 69den! avšak obě jsou krásná, velká a daří se jim výborně. A aby jim nebylo smutno, tak Brenda dělá tetu dvěma Chantaliným štěňátkům (ty s modrou tečkou)

A z neděle na pondělí 9. února se také Kiwitce narodila dvě štěňátka a aby netrhala partu tak taky - jeden kluk a jedna holka. Oba krásní, velcí a Kiwi vzorná maminka.

Chantalina štěňátka rostou jako z vody a pro zvědavé jsem vytvořila video! - můj první pokus, vychutnejte si mňoukání :-)


DUOCACIB BRNO 7+8.02.2009

V sobotu jsme zůčastnili s šiperkou Berčou. Rozhodčí pro šiperky byl pan Andras Korosz ,
Black Berry Taien - V1, CAC, CACIB + kvalifikace Cruft´s 2010
Berry má splněné podmínky pro Českého šampiona!

V neděli jsem vystavovala pouze Amélii. Rozhodčí pro šiperky byl pan Kirill Barbosov
Fantasia Taien - VN1 - gratulujeme majitelům
Amélie Taien - V1, CAC, CACIB, BOB
Amča má také splněné podmínky pro Českého šampiona!

komplentní výsledky z této výstavy můžete najit na http://www.cmku.cz/vystava-cmku/index_cz.php
02.02.2009
První fotky štěňátek

Na štěňátkovskou podstránku jsme doplnili fotky ...

Prckové nám rostou jako z vody :-)
stenda

30.01.2009
Hlásíme novinku nejkrásnější!

V úterý 28.ledna 2009 se Chantalce narodila štěňátka!

Máme 4 kluky a 5 holčiček, všechna štěňátka jsou krásná, vyrovnaná. A z Chanty se stala pečující starostlivá maminka
chanta a štěňátka

28.01.2009
Gratulujeme pejskovi Baghírovi k jeho výstavním úspěchům. Baghíra je synem naší Bekči a bratrem Brendy. Navštivte jeho webové stránky: http://bagyunsi.weebly.com/baghira.html

Výstavní úspěchy Baghíry:

24.07.2008 - Národní výstava SPLIT
V1, CAC, BOB


25.07.2008 - Mezinárodní výstava SPLIT
V1, CAC, CACIB, BOB


3.5.2008 - Mezinárodní výstava ZADAR
V1, CAC, CACIB, BOB
Baghira
Baghira Baghira

27.01.2009
Pár novinek:

Pejsek z našeho chovu - Ferguston Taien - se stal mnohonásobným tatínkem, podle posledních informací 4 kluci a 3 holky - blahopřejeme všem zůčastněným! :-)
více informací na www.stenatkabso.unas.cz


V časopisu planeta zvířat vyšel moc krásný článek nejen o BBI světové výstavě ale o bílém ovčáku a jeho chovu v Čechách - internetová verze


17.01.2009
Tak už je to jisté!


Příští víkend se nám už můžou narodit štěnďulátka bílátka!
- zaktualizovali jsme info o očekávaných štěňátkách


Národní výstava - Olomouc:
šiperka Fantasia Taien - poprvé na výstavě - Velmi nadějná 1 - blahopřejem!

Mezinárodní výstava - Innsbruck - Rakousko
šiperák Black Johny Taien- V1, CACA, CACIB, BOB - blahopřejeme Karlovi a Johnymu


12.01.2009
Všem posíláme přáníčko do nového roka - mnoho zdraví, lásky a ať se vše jen daří!


letos, tedy spíše minulý rok jsme nějak vůbec nestíhali a tak opožděně všem za přáníčka děkujeme a držíme palečky v celém roce 2009 
© Schmidt 2006