Štěňátka - Bílý švýcarský ovčák Taien - Povaha, zdraví a krása ...
pro šiperčí štěňátkovské info klikněte zde


Aktuálně:
Máme štěňátka a přijímáme rezervace ...

 • Vrh "L" Taien - narození 19/03/2022 - otec: "Goro" Karate Kid Taien, matka: Joplin Taien - VOLNÁ KRÁTKOSRSTÁ FENKA

 • Vrh "M" Taien - narození 31/03/2022 - externí vrh - otec: Centurion Taien, matka: Athena White Ancilias - VOLNÍ DLOUHOSRSTÍ KLUCI

 • Vrh "N" Taien - narození 21/04/2022 - externí vrh - otec: "Goro" Karate Kid Taien, matka: Juky Taien - VOLNÍ PEJSCI

  V případě zájmu nám neváhejte napsat, nebo ještě lépe zavolat na tel: + 420 605 575253, v případě externích vrhů si prosím rozklikněte odkaz a najdete kontakt přímo na páníčka od maminky.....

 • Plánujeme:

 • červenec 2022 - vrh O - :-)
 • v druhé polovině 2022 žádná další štěňátka zatím neplánujeme--, ale v případě zájmu o štěňátko, Vás rádi přesměrujeme na spřátelenou chovatelstkou stanici ..

  Štěňátko je možné si zarezervovat

  kontaktujte nás na tel: +420 605 57 52 53 nebo email: taien3@seznam.cz, marketa.schwarz@gmail.com, a nebo na facebooku

  Absolutní samozřejmostí je, že všechna štěňátka od nás mají FCI průkaz původu, jsou řádně tetovaná (to je proč mají štěňátka zelené pravé ucho), čipovaná, očkovaná a odčervovaná. Mají mezinárodní pas, ve kterém jsou všechny tyto úkony zaznamenány. Štěňátka jsou krmena kvalitním krmivem, nejdříve BARF metodou a později přecházíme na superprémiové krmivo na které jsou již plně zvyklá v době kdy odchází k novým majitelům. Zakládáme si na tom, že štěňatům budujeme imunitu od prvních dnů skrze správnou střevní mikroflóru. Další prioritou je vybudování základních kamenů komunikace s lidmi a nastavení pozitivních spojitostí mezi štěňětem a člověkem, na kterých by posleze měl majitel dále stavět. Štěňátka se sebou do nového domova dostávají krmení do začátku, výbavičku, informace o plemeni a rady jak jej nejlépe vychovat. Chovatelský servis je samozřejmostí - to znamená, že vám po celý život pejska nabízíme pomoc a poradenství. Ačkoliv štěňátka mají předpoklady pro výstavy, chov či sportovní výcvik - pro nás je nejdůležitější aby se dostali do milujících domovů, na nové majitele neklademe žádné nároky a budeme rádi i když ze štěňátka vyroste "jen" krásný rodinný přítel :-)

  Co to znamená externí vrh?

  To je vrh pod křídly naší chovatelské stanice, ovšem tento vrh u nás fyzicky nenajdete. Takto chovatelsky zaštítený vrh je odchováván u majitelů fenky - matky štěňat. Majitelé fenky čerpají z našich letitých zkušeností, jsou pod naším dozorem, a musí dodržovat praktické rady, které jim dáme. Vše je samozřejmě finalizováno k výslednému harmonickému stavu a cíl je, stejně jako u všech našich vrhů, přivítat na svět chytrá, zdravá krásná štěňátka a následně je připravit do života tak, aby byla šťastná a měla i šťastné majitelé :-)
  Proč štěňátka tetujeme i když je to od roku 2017 v klubu bílého ovčáka již nepovinné? (zelené uši našich 7mi týdenních štěňat)

  Z jednoho jedinného důvodu, protože tetování je jedinné označení zvířete, které je opravdu trvalého charakteru - čip může přestat fungovat (v praxi jsem se s tím setkala 2x a pro ověření identity zvířete se pak musely provádět genetické testy), čip může být odstraněn, a nebo jej tělo může dokonce i vyloučit. Když se pejsek ztratí je tetování prvním identifikačním znakem, který může zjistit i laik bez čtečky (kterou mívá jen veterinář). Podle tetovacího čísla už pak v databázi klubu lze najít majitele pejska a rychle ho kontaktovat ....

  Současná vize v našem chovu - 20té narozeniny ch.s. Taien

  Odchovávat štěňátka, to není jen o tom mít štěňátka :-)) ale především to je o vizi budoucí generace. Chováme bílé ovčáky od roku 1999, první vrh se v naší chovatelské stanici narodil v roce 2001 a v současné době jsou naše matky 3tí generací odchovů. Za tu dobu jsme prošli určitým vývojem. Všechny informace tady píši v množném čísle, protože v naší chovatelské stanici funguje více přátel včetně těch čtyřnohých, je to společná mise, nicméně pro mě osobně, je zodpovědný chov životní misí. Dovolím si tedy teď psát za sebe.
  Chov bílého ovčáka je pro mě vášeň, pokud mi to zdraví dovolilo, tak jsem se vždy účasnila všech svodů a bonitací v ČR, všech speciálních a klubových výstav a sledování výsledků zahraničních, mezinárodních, světových akcí je každodenní záležitost. Stejně tak, jako zkoumat rodokmeny všech možných plemeníků. Ačkoliv bílé ovčáky miluju, tak už jsem vyrostla ze začátečnického nadšení, a beru chov psů reálně. A k tomu reálnému posouzení patří především to, že porovnávám své požadavky na dokonalého stnadardního psa s vlastnostmi rodičů. Kdysi mi jeden letitý chovatel řekl, že tím zářivým není ten, kdo má nejméně chyb, ale ten, kdo má nejvíce kladů a tak to je :-) Snažím se tedy každý rodičovský pár sestavit tak, aby rodiče byli co nejvíce nepříbuzní, aby štěňata po nich měla co nejvíce kladů a všechny případné nedostatky se vzájemně vykompenzovaly, protože, ruku na srdce, dokonalost neexistuje, a pokud Vám někdo bude tvrdit opak, tak je to jen o tom, že má růžové brýle začátečníka... Paradoxně kvalita chovného zvířete není jen o jeho výsledcích zdravotních testů, výsledcích z výstav, zkouškách, atd, ale o tom jak dokáže své kvality předat dále - ale to je už na jiné zamyšlení. . Každý vrh sestavuju tak, abych si z něj já sama chtěla nechat štěně. Každý vrh sestavuju tak, aby se v něm narodily hvězdy. Ovšem výsledek už samozřejmně vaří genetika a příroda .-)
  Dokonalý bílý ovčák je pro mě pes, který Vám skoro čte myšlenky, je to pes se kterým se jednoduše žije, který je středně aktivní, lehce spolupracující, soustředěný, empatický, fixovaný na majitele, a zároveň s nadšenou optimistickou povahou, je to pes, který zrcadlí to, co po něm chcete. Bílý ovčák má být nádherným psem, na kterého se chcete koukat a kochat se jeho krásou a uhranout jeho elegancí...


  © Schmidt 2006