Chispa Taien

Chispa se narodila na silvestra 2006, byla úplně malinké štěňátko, spolu se svým bráchou Cheyem byli jediní dva dlouhosrstí v tomto vrhu. Abych řekla pravdu, tak mám raději krátkosrťáky a tak bylo naplánované, že z tohoto vrhu doma zůstane krátkosrstá fenka. Chispa už i byla zamluvená do Německa, jenže jak se říká - člověk míní a osud mění ... Když štěňátkům bylo cca 6 týdnů, tak k nim jako obvykle přišla na návštěvu "babička" Beky a dojídala, co štěňata nesnědla k obědu. Chispa se Bekče připletla do misky, težko říci, co se stalo, jedinné co si pamatuju je šílený nářek, který postupně utichal. Chispa nechodila, z nosu a očí jí tekla krev a já jsem tehdy myslela, že je to její konec.
Doktor po rentgenu konstatoval nalomení nadočnicového oblouku a že Chispa měla štěstí, že už Beky nemá zuby :-) rezervaci jsem samozřejmě odložila, do doby než Chispa bude v pořádku. Jenže jak Chispa rostla, zjistilo se, že tímto úrazem má narušené růstové zony čelistí. A tak jsem čekala co z toho vyroste, a čekala, a na Chispu si totálně zvykla.
Tak a máme druhého dlouhosrsťáka :-) Postupem času musím uznat, že vše zlé je k něčemu dobré, z Chispy nakonec vyrostla drobnější avšak krásná fenka, s veselou nejveselejší povahou a velmi temperamentní. Lidi miluje avšak z ostatních pejsků má velký respekt. Chispa je v naší psí tlupě na posledním místečku, nicméně její stále optimistická nálada jí nenechá aby se tím nějak trápila. A propos - Chispa - španělsky znamená Jiskra .-) tohle jméno k ní pásne :-)

Jukněte na stránky vrhu Ch - zde - Chanta je fenka s červeným obojkem a Chispa je maličké dlouhosrsté štěňátko bez obojku.Mořský vlk C h i s p a - jaro 2009 --- Sea wolf C h i s p a - spring 2009


Rodokmen

UKC champ.

Surefire Obi-Wan Kinobi

HD: OFA Good

Regalwise Z´Surefire of Juel


Juel`s Dakota Dream Catcher

Grumdahl´s Goliath

Tumbledowns Lady Francesca


Regalwise Z´Inevitable Juel

Clovis vom Sahiela

Regalwise Yeti von der Hafer


Surefire´s Gretta


Tumbledowns Super Sonic

Reeves Royal Angus von Tasz

Phoenix of Tumbledown


Anscots Le Meko

Argus von Stevenhaus

Underwood´s Surefire Cagney

Czech champion, club champion
Gara z Veselé Rodiny

HD B
import USA
Williams General Eisenhower

HD A

Mountain Daybraks Rapper

Kerek Szem

Tumbledowns Kima Makata


Rolling Hs White Rin tin

Sir Major Walls

Rolling Hs White Shadow


Angie z Veselé rodiny

HD A

Amcar von der Berissehof (Amca of the first choice)
HD A

Winterpalace s White Masterpiece

Blanca of the first choice


Ch. Klea Restinga CS
HD A

Boy-II-check von Ronanke

Biggy von Savaria