Chantal Taien

fotogalerie * pedigree

info:
jméno: Chantal
chovat. stanice: Taien
datum narozeni: 31.12.2006
typ srsti: krátká
rtg kyčlí: DKK 0/0 - HD A
rtg loktů: DKL 0/0 - ED O
MDR: +/+ (negativní)

zkoušky: ZZO, ZOP, LA-1 (agility zkouška)

výst. tituly: BOB + Světový vítěz 2008, BIS + BOB + Vítěz speciální výstavy 2010 a 2011 , klubový šampion, BIG IV, 4 x BOB, Český junior šampion, splněn slovenský junior šampion, Národní vítěz Polska, 3 x CACIB, 4 x CAC Čr, 3 x CAC SK, CWC, Jungebester, 4 x CACA, nejlepší mladá fena FCI skupiny 1 v Českých Budějovicích 6.10.2007, výborná, velmi nadějná

Garča měla mít poslední štěňátka a mě bylo jasné, že si hold musím nechat její nástupkyni. Jako tatínka jsme zvolili úžasného pejska importovaného z Ameriky do Finska/Německa jménem Surefire Obi-Wan Kinobi. Od malinka jsem všechna štěňátka zkoumala, z té strany, ze strany druhé, ale co poznáte na malém štěňátku? Ve čtyřech týdnech, kdy se prťata sotva nějak projevovala a byl úspěch, že ťapou a nesvalí se, na mě jedno začlo vrťet ocáskem a já jsem si říkala: "Tak, tahle je nějaká veselá, ta se mi líbí" :-) a bylo. Jak se štěňátka blýžila k osmi týdenní hranici odběru, tak mi bylo jasnější a jasnější, že zrovna tahle kulička je srandovní a veselá a komunikativní a ač neměla úplně dokonalý pigment a tu nejlepší kostru, tak ale nějak dohromady mi učarovala, a bylo rozhodnuto, zůstává ona :-).
Chantal vyrostla ze štěňátka, dorůstala do dospěláckého věku a já v ní záhy začla vidět onu ovčáckou eleganci, krásný výraz, výbornou kostru, ale hlavně tu jiskru a radost v oku, neustále jako by se smála. A co říci o její povaze? :-) naprosto mi vyhovuje, občas sice na cvičáku zabažím po té tvrďácké, pracovní povaze německého ovčáka a pak si vzpomenu jak těžké pořízení občas je s takovým psem a děkuju za Chantalininu veselou ale spíše citlivější a vnímavou povahu. Takový jsou hold bílý ... A jaká tedy Chanta je? Už od štěňátka seběvědomá, spíše dominantnější povahy, sice temperamentní, ale ne přehnaně, a zároveň citlivá. Její citlivost, se projevila ve výcviku, je sice pracovitá, ale ne za každou cenu, pokud ze mě cítí, že jsem naštvaná, nebo mám jinak blbou náladu, pak sice udělá vše co musí, ale bez radosti (což mi dá jasné najevo). Můžu říci, že to je oboustraně výchovné, protože zase ona mě zase učí, jaká to je radost pracovat s veselým psem :-) V kontaktu s lidmi je sebevědomá, lidi má všeobecně ráda, ale pokud se jí někdo nelíbí, pak to umí dát najevo. Stejně tak, když hlídá, pak opravdu hlídá. Miluje balónky a aportování, zvláště z vody. A jaký je její nešvar? ach ten lovecký pud ... .-)
Jukněte na stránky vrhu Ch - zde - Chanta je fenka s červeným obojkem a Chispa je maličké dlouhosrsté štěňátko bez obojku.

Výstavní úspěchy:Rodokmen

UKC champ.

Surefire Obi-Wan Kinobi

HD: OFA Good

Regalwise Z´Surefire of Juel


Juel`s Dakota Dream Catcher

Grumdahl´s Goliath

Tumbledowns Lady Francesca


Regalwise Z´Inevitable Juel

Clovis vom Sahiela

Regalwise Yeti von der Hafer


Surefire´s Gretta


Tumbledowns Super Sonic

Reeves Royal Angus von Tasz

Phoenix of Tumbledown


Anscots Le Meko

Argus von Stevenhaus

Underwood´s Surefire Cagney

Czech champion, club champion
Gara z Veselé Rodiny

HD B
import USA
Williams General Eisenhower

HD A

Mountain Daybraks Rapper

Kerek Szem

Tumbledowns Kima Makata


Rolling Hs White Rin tin

Sir Major Walls

Rolling Hs White Shadow


Angie z Veselé rodiny

HD A

Amcar von der Berissehof (Amca of the first choice)
HD A

Winterpalace s White Masterpiece

Blanca of the first choice


Ch. Klea Restinga CS
HD A

Boy-II-check von Ronanke

Biggy von Savaria