Co je u nás nového .... rok 2015

archiv 06, archiv 07, archiv 08, archiv 09, archiv 2010+2011, archiv 2012 , archiv 2013, archiv 2014


Torince se narodila štěňátka :-)
- máme 7 kluků a 4 holčičky


4.1.2016
Přejeme všem mnoho radostí v roce 2016

ať Vás provází štěstí, radost, láska, úspěchy, a vše dobré :-)

a pojďme zabilancovat rok 2015 :-) - jak se říká, konec dobrý všechno dobré, největší mou hvězdou byla a je jedenáctiletá šiperka Kiwi, v roce 2015 se jí podařil ohromný úspěch, když vyhrála prestižní klubovou výstavu v Belgii - speciální pro šiperky, stala se tak šiperkou, která se zapsala do historie belgických vítězů. V září soutěžila Kiwi na mistrovství šiperek v agility a byla vyhlášena jako nejlepší veterán mistrovství i celého závodu. Bohužel týden poté se Kiwi vydala sama na procházku, zřejmně jí srazilo auto a po nekonečném hledání jsem Kiwi našla ve velmi špatném zdravotním stavu. Ze začátku Kiwčino zotavování vypadalo velmi špatně, ale takhle šiperka je prostě nejlepší a dala to, následky sice Kiwče zůstaly, ale už se zase raduje, nosí balónky a je na světě ráda.

Co se týče chovatelských úspěchů, je toho, jako obvykle mnoho, ale mé veliké díky a potlesk patří všem majitelům našich štěňátek, že se o ně krásně starají, že nás skvěle prezentují, že si užívají společné chvíle, a že společně dělají to, co je baví. Děkuji Vám a přeji ať máte pohodový rok 2016

29.10.2015
Aktualizace se nám nějak nedaří zveřejňovat včas, ale děje se toho mnoho :-)

V současné době máme 11 malých radostí, protože se Torince narodila štěňátka. Štěňátka se mají čile k světu a jsou prostě úžasná, pomalu začínají jíst už pořádné jídlo (mleté masíčko), už udělají i pár kroků, koušou se do nosů a jsou to upovídaná štěňátka - moc roztomile komunikují - to prý mají po tatínkovi :-)

Posíláme velké gratulace Sweet Tracy Taien a "Oskarovi" Urbis Scarabeus Taien k dalším složeným zkouškám!

Dne 12.9. proběhl speciální závod pro bílé ovčáky v agility a Mistrovství republiky šiperek v agility

Klubový víkend Klubu bílého ovčáka za námi:
Bazinga - V1, CAJC
Tartuffe - V1, CAC

Na klubové výstavě v Rakousku získala Bamboocha Taien titul V1, CAJC, nejlepší mladá fena - splnila podmínky pro udělení titulu Rakouský junior šampion!
13.7.2015
M áme tu pár ohromných novinek, snad se to sem vše vejde :-D
Česká výprava na klubové výstavě v Belgii zase ukázala, že české šiperky jsou prostě šikovné a krásné, a že jdeme správným směrem.
Upřímně mohu říci, že jsem doufala, že Kiwi ve třídě veteránů zazáří a vzhledem ke svému věku (11 let) a skvělé kondici dostane ocenění nejlepší veterán. A v závěrečném kruhu s nejlepším juniorem, nejlepším psem a nejlepší fenou, Kiwča šlapala jak hodinky, jedenáct let nejedenáct, šiperka je čiperka, a Kiwi je prostě nejlepší šiperka a tak si vybojovala titul nejvyšší, historický úspěch české výpravy - BEST OF BREED
tento úspěch ale nebyl jediným českým :-) vnučka Kiwči - Trinity z chovatelské stanice Nubika - ve třídě šampionů výborná 2 a později vybrána jako 2 nejkrásnější fena celé výstavy! a aby toho nebylo málo tak za českou výpravu nastoupila také fenka Altin Tay Tsaritsa Urala z chovatelské stanice Blackline czech a vybojovala titul Princess 2015, pejsek Rip Bergerace de Hu ve třídě otevřené výborný bez pořadí a pejsek Faksimil Quintus Ego v mladých na čtvrtém místě

a trocha dalších výstavních novinek:
12. 7. 2015 - IHA Obervard (Rakousko) - Bamboocha Taien - V1, Nejlepší mladý, Nejlepší fena
12. 7. 2015 - NVP Finsko - Poker Joker Taien - V1, CAC, Nejlepší pes
4. 7. 2015 proběhla i Klubovka BŠO - v Čisté u Horek:
Zaire Taien - V1, CAC
Zanny Taien - VD3
Valextra Taien - V2
Boogie-Woogie Taien - VD1
27. 6. 2015 - MVP Brno:
Zasu Taien - Výborná
Deborah Taien - V1, Nejlepší veterán
všem moc blahopřejeme

tak a teď trochu štěňátkovských a psích novinek:
Všechna bílá štěňátka jsou zadaná a protože to byla poslední štěňátka po Chispíně, tak mi to nedalo a doma zůstává Corazon Taien - Korinka. Corazon znamená ve španělštině srdce a přesně tím Korča je, srdeční záležitost :-) Kdo jí pozná, pochopí.
Zároveň odjela do Ameriky Candy jako canisterapeutický pes a já jí i novým majitelům přeji jen to nejlepší, smutek z odjezdu Candy vystřídala radost z nadšení nových majitelů, že je skvělá (což já samozřejmně vím) a že si zvykla okamžitě.

a šiperčí kluci nám tu řádí! Xar, Xen a Xox včera oslavili 8 týdnů :-) ještě je stále jeden pejsek volný

14.6.2015
Fotky šiperčích štěňátek - Xara, Xena a Xoxe. Za chvilku budou mít měsíc :-)
"Aura" Wasabi Taien - udělala zkoušku ZPS1 - moc blahopřejeme!
23.5.2015
A tento víkend bylo veselo

V sobotu jsme navštívili mezinárodní výstavu v Litoměřicích a prostě Litoměřice máme šťastné :-) polský rozhodčí: A. Redlicki :
"Uno" Number One of White Energy - V1, CAC, CACIB, BOB
"Tori" Toyen Taien - V1, CAC, CACIB - má splněné podmínky pro grandšampiona

a v neděli se u nás uskutečnilo setkání šiperek, za které vlastně může Tarzan Taien "Drogo" protože za námi přijel až z Německa a tudíž to bylo skoro jako návrat ztraceného syna, potažmo vnuka, bráchy a všichni ho chtěli vidět, takže finální stav - osm šiperek: nejstarší Kiwi s Chitou, jejich dcery - Amélie, Mía a Berry, a vnuk Speedy a děcka od Míi - Drogo a Joplin (Tarzan a Tornádo Lue). A aby toho nebylo málo, tak musíme představit naše novorozeňata: Šiperčí bratry se jmény Xox, Xar a Xen :-)a naši nejmladší :-)

18.5.2015
O víkendu začlo být smutno, štenďata se stěhují do nových domovů. Přejeme jim moc moc moc moooooc štěstí a ať je život baví, a ať oni baví zase všechny okolo

Nové pánečky tu ještě vyhlíží jeden pejsek a jedna krásná holčička.

Tatínek štěňátek - Doux - o víkendu vyhrál klubovou výstavu bílých ovčáků v Německy, prostě otcovství mu sluší! :-) posíláme moc gratulací do Maďarska
O víkendu Torinka složila zkoušku psa canisterapeuta a ještě posíláme moc blahopřání Sweet Tracy Taien a její paničce k záchranářské zkoušce ZZZ
11.5.2015
Štěnďáta mají za sebou poslední ze štěňěcích "procedůr" to jest tetování a oficiální kontrolu vrhu. Paní kontrolorka byla ze štěňátek nadšená, všechna štěňátka krásně spolupracovala a kontrolu si užívala. Potvrdilo se, že máme prostě malé šikulky, všichni mají zoubky ok, správný skus, kluci mají varlátka ok, a nikdo nemá kýlu... :-)
a takhle vypadají naši kluci:

a tady naše holčičky:

7.5.2015
Štěnďátka rostou a rostou a objevují svět a už jsou očkovaní, čipovaní, mají vyšetření na dědičné oční vady (MVDr. Beránek) a všechna jsou zdravá, s nůžkovýmm skusem a taaaaak kontatkní povahou :-)
Nuže - dovolte mi představit kluky: Caracas, Celestýn "Diogenes" a Centurion, a holčičky: C´est D´la Bombe "Bomba", C´est l´amour "Selma", C´est la vie "Vilma", Corazon "Kora", Courtney Love "Kártny"


18.4.2015
Procházka 19.4. se ze zdravotních důvodů ruší ...
12.4.2015
Rostou! a jsou úžasní! :-)
Štěňátka se přestěhovala ven, baští masíčko, prozkoumávají své okolí a jsou naprosto úžasní :-)

06.4.2015
Velikonoční výstava
Naše štěňátka a všichni přejí krásné velikonoce.
Štěňátka v neděli oslavila třetí týden na světě a už je pomalu vidět, že z nich asi budou opravdoví pejsci, už štěkají, udělají pár kroků, zátím bezzubě koušou vše co se dá a nechá a už umí i vrtět ocáskem ...

O víkendu probíhala výstava, bonitace a svod klubu bílého ovčáka a dopadli jsme výborně:
"Berta" Britta z Nového Lichtenbergu - V2, res. CAC, - chovná, HD A, ED 0/0 - povaha klidná - 59 cm
"Wiki" Waikiki Taien - V3 - chovná HD A, ED 0/0 - povaha temperamentní, - 57 cm
+ NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA

bonitace se dále zůčastnily:
Whisky Taien - chovná - HD A, ED 0/0
"Aura" Wasabi Taien - chovná - HD A, ED 0/0
Sweet Tracy - chovná - HD A, ED 0/0
všem moc blahopřejeme!nové výsledky rtg: Zasu Taien - HD A, ED 0/0 - blahopřejeme
30.3.2015
Toulovec za námi. Uno, Reina a Ripeček úspěšně dokončili Dogtrek Po stopách rytíře Toulovce v délce 93km.


Moc blahopřejeme:
Reina Taien (Elvis X Chantal) - HD A, ED 0/0
Zadar Taien (Gutchi x Nikita) - HD A, ED 0/0
Wasabi Taien (Bugsy x Chantal) - splněná zkouška BH

15.3.2015
Máme štěňátka.
tři kluky a 5 holčiček a jsou nádherní, velcí, zdraví, a Chispa se vzorně stará :-)
Tatínek štěňátek Doux týden po narození našich "Céček" vyhrál celou mezinárodní výstavu v Katowicích - BEST IN SHOW - byl vybrán jako nejlepší pes ze všech psů na této mezinárodní výstavě, což je ohromná reklama nejen pro Douxe, ale i pro plemeno BŠO - tento úspěch je naprosto úžasný a fantastický! ..
9.3.2015
Proběhla Chaberská prochajda 7.3.2015, další proběhne v neděli 19.4.2015

Děkujeme za návštěvu páníčkům a pejskům: Demor Nubika "Demík" - 4 roky (Dragon x Ayla Shengul), + žluťáček, sestřičky Aurora Taien "Aura" a Ave Aerin Taien "Erin" - 1 rok (Charon x Chispa), sourozenci Bond James Bond " Hachiko", Boogie Woogie Taien "Jessie", Blondie Taien "Daisy" - 6 měsíců (Gaudi x Tori), jejich maminka Toyen Taien "Tori" - 3 roky (Obsidian x Karita), a šiperka Black Berry Taien "Beruška"


26.2.2015
Přišly nám nové výsledky rentgenů:
"Berta" Britta z Nového Lichtenbergu - DKK 0/0, DLK 0/0
"Candy" Crystal moon´s Bonbon White Candy - DKK 0/0, DLK 0/0
Wanasta Gene Taien (Bugsy x Chantal) - DKK 0/1, DLK 0/0
Xanthippe Taien (Don Charlie x Hannies) - DKK 0/1, DLK 0/0
Valextra Taien (Bugsy x Chispa) - DKK 0/0, DLK 0/0


Mezinárodní výstava psů Brno 7. února 2015
posíláme velikou gratulaci Whisky Taien (Bugsy x Chantal) a její paničce k vítězství v mezitřídě v konkurenci dalších 4 fenek

Proběhla bonitace šiperek a tak s radostí představujeme nového chovného pejska - "Edíka" Uno Taien a "Joplin" Tornádo Lue Taien, oba splnili na jedničku, oba plnochrupí, majitelům gratulujeme a přeje mnoho krásných šikovných potomků :-)

2.2.2015
Na pravé straně nám přibyl odkaz s termíny akcí. Tímto srdečně zveme na Chaberskou psí vycházku v sobotu 7.3.2015! pro více info volat mi a psát ...
30.1.2014
Štěňátka, štěňátka, Štěňátka :-)
10.1.2015 se nám narodila štěňátka šiperek - vrh W. Maminkou je Titi a tatínkem Rip, máme tři krásné holčičky a jednoho chlapečka.

Další radostnou událost budeme očekávat v polovině března a to poslední štěňátka po Chispě a Evropském junior vítězovi 2014 - Doux of Ice Wine "Northovi" - více info na naší štěňátkovské stránce


20.12.2014
Přejeme krásné svátky a vše nej nej nej po celý rok 2015
Přejeme Vám všem, aby se vše dařilo, aby jste byli zdráví, v přízni štěstěny, aby Vám Vaši kamarádi, nejen ti čtyřnozí, dělali jen samou radost, a aby se v nadcházejícím roce dařilo vítězit zdravému lidskému rozumu, lásce a úsměvům ...
.... a pojďme si trochu zabilancovat :-)
rok 2014 byl pro nás částečně smutný - nezapomenutelný Elvis - odešel do nekonečných lovišť a s ním i jedna generace našich "prvních".
Narodily se u nás dva vrhy štěňátek ovčáků (vrh A - 1 pejsek a 5 holčiček, vrh B - 2 pejsci a 10 holčiček) a jedna šiperčí holčička Vanilka.
Pokud si správně pamatuju, (doufám, že jsem na nikoho nezapoměla,) tak jsme se radovali ze zdravotních výsledků našich odchovů:
Umberta Unicus - HD A, ED 0/0
Urbis Scarabeus - HD A, ED 0/0
Uriel Unicus - HD A, ED 0/0
Ursa Unicus - HD A, ED 0/0
Tori - HD A, ED 0/0
Tartuffe - HD A, ED 0/0
Tarja - HD A, ED 0/0
Sweet Tracy: HD A, ED 0/0
Sonnie - HD A, ED 0/0
Sherry - HD A, ED 0/0
Venus - HD A, ED 0/0
Whisky - HD A, ED 0/0
Waikiki - HD A, ED 0/0
Wasabi - HD A, ED 0/0
Zackia - HD B, ED 0/0
uchovněni letos byli: Bílí ovčáci: Umberta, Urbis Scarabeus, Uriel, Ursa, Tori, Tartuffe, Tarja, Sonnie, Sherry, Venus ... a šiperky: Rip Bergerac de Hu a Maniton Taien
Ve výstavních kruzích se také dařilo:
Speciální výstava klubu bílého ovčáka - Svojanov - 2014: Nejlepší chovatelská skupina - Taien
Tori Toyen Taien - Vítěz speciální výstavy 2014
Nejlepší pár psů: Urbis Scarabeus Taien + Toyen Taien
Hanácká výstava psů - Toyen Taien - Národní vítěz 2014
Mezinárodní výstava Litoměřice - Toyen Taien - BOB, šiperák Rip - BOS
Národní výstava Mladá Boleslav - Toyen Taien - Národní vítěz + BOB
Mezinárodní výstava Mladá Boleslav - Sherry Taien - CACIB
Klubová výstava Klubu bílého ovčáka:
Klubový vítěz 2014 - Pilgrim Taien
Klubová vítězka 2014 - Valextra Taien
Klubová výstava šiperek - Uno Taien - Klubový vítěz mladých 2014
Winner show Nitra - šiperák Rip - BOB
aby to nevypadalo, že jsou jen krásní, tak naši odchovanci zářili i na poli pracovním:
Cherokee Taien - ....... + ZZP C (Speciální zkouška pro vyhledávání cadaveru v prostředí sutin a opuštěných zdevastovaných staveb) na výbornou (196 bodů z 200) "Oskar" Urbis Scarabeus Taien - ZZZ, RH FA, RH FE
"Uno" Number One of White Energy - canisterapeutická zkouška
Rip Bergerac de Hu - canisterapeutická zkouška
Wasabi Taien - OB-Z, ZVOP, SPT1
Whisky Taien - ZOP
Voodoo Taien - BGH
Sweet Tracy Taien - ZZO, BH
jistě by toho bylo ještě mnoho dalšího, co by stálo za zmínku, ale zatím stačí :-) Chtěli bychom moc poděkovat majitům našich štěňátek, že se nám o ně starají, že nás reprezentují a hlavně, že je mají rádi a že jsou součástí rodin, kamarádi dětí, strážci domovů :-) děkuji za každou fotku a každou informaci ... mějte všichni báječný rok 2015! :-)  

© Schmidt 2006