Our females

Unfortunately im very lazy to properly translate description of each girl, maybe it is good - becouse my english is dissaster sometimes. But if you want to know more please use google.tranlator here or write me email
Youngsters:
 • Crystal moon´s Bonbon White Candy alias Candy
 • Britta z Nového Lichtenbergu alias Berta
 • Waikiki Taien alias Wiki
  Adult:
 • Toyen Taien alias Tori
 • Chispa Taien alias Chispík
  Guests:
 • Zelmarian Hannies of Taien alias Hanča
 • Karita Taien alias Rita
 • Nikita Taien alias Nikča
  Seniors:
 • Chantal Taien alias Chanti
 • Amádea Whiteline czech alias Méďa
  In memory:
 • Gara z Veselé rodiny alias Garča,
 • Felice z Vesele rodiny alias Líza,
 • Beky Fillův dvůr alias Beky,
 • Brebis Blanc Taien alias Brenda

  Crystal moon´s Bonbon White Candy
  [rodokmen] [fotogalerie]

     říjen 2013: Candy je naše nová naděje do budoucna, holčička z Holandska, která naprosto předčila naše očekávání, protože je prostě úžasná a to nejen povahově, ale i vzhledem. Candy si původně měla nechávat její chovatelka, a my jsme moc rádi, že se nakonec rozhodla změnit názor, dát jí právě nám a počkat si na štěňátko po Candy.
  Candy je naprosto nepříbuzná k chovu v Čechách, její tatínek je z Argentiny a maminka je zase anglicko, švédského původu. Držíme si palečky, aby se v Candy namíchalo jen to nej :-)
  Candy je pohodářka, zcela miluje lidi, ráda jezdí autem, už v 9ti týdnech bez problémů zvládla cestovat metrem, vlakem, naopak bych řekla, že si to užívala, protože tolik lidí - byla nadšená .... Candy aportuje víceméně cokoliv, v budoucnu Candy zkusíme zasvětit do nějakého kynologického sportu určitě, zatím jí však necháme užívat si štěňěcí věk :-)

    

  info:
  jméno: Bonbon White Candy
  chovat. stanice: Crystal moon
  datum narozeni: 16.8.2013
  typ srsti: dlouhá
  otec: Ch. Cortez von Eis
  matka: Crystal moon´s Say-So Sweety
  rtg kyčlí: zatím ne
  rtg loktů: zatím ne
  Audiometrie(BAER): OK
  MDR: +/+ DM: zatím ne
  Dědičné oční vady (DOV): zatím ne


  výst. výsledky:
  ze zdravotních důvodů (autonehoda) odloženo

  Na začátek


  "Berta" Britta z Nového Lichtenbergu
  [rodokmen] [fotogalerie]

     říjen 2013: Bertička nebyla tak úplně plánovaná, ale jak se říká, člověk míní - osud mění, takže se Bertička stala také členem našeho teamu. Bertička mi padla do oka, když jsem se byla podívat na štěňátka na kozí farmu nedaleko Českého Švýcarska. Za pár dní s námi odcestovala domů. Berta má milou klidnou povahu, nikam se necpe, je velmi podrobivá, mazlivá, oproti živlu Waikiki je to příjemná změna, protože Bertička se nevrhá na každého a já nemusím být neustále ve střehu, co by kde mohla natropit. Berta je zatím velmi hezké a líbivé štěňátko, na svůj věk má velmi krásnou stavbu těla, černý pigment, ..., zajímavost je, že Bertina babička je Daien Dingo Taien, takže Berta prostě do naší rodinky prostě patří tak jako tak :-)   

  info:
  jméno: Britta
  chovat. stanice: z Nového Lichtenbergu
  datum narozeni: 05/07/2013
  typ srsti: dlouhá
  otec: Derin Nubika
  matka: Aireen Mystery of White
  rtg kyčlí: zatím ne
  rtg loktů: zatím ne
  Audiometrie(BAER): OK
  MDR: zatím ne DM: zatím ne
  Dědičné oční vady (DOV): zatím ne


  výst. výsledky:
  Speciální výstava 2014 - výborná

  Na začátek


  "Wiki" Waikiki Taien
  [rodokmen] [fotogalerie]

     září 2013: Wiki je naše další naděje do budoucna, dcera Chantalky a Bugsyho. Ze začátku to vypadalo, že Wiki bude klidná a pohodová holčička. Mnooo, pohodová je stále, ale když už zůstala doma jediná, tak klidnost hodila za hlavu a každý den ukazuje, že je temperamentní a nadšená a že nás všechny miluje, a že miluje i všechny ostatní a že přeci svět je tak skvělé místo, kde se dá dělat tolik skvělých věcí, že se to někomu nelíbí - jeho problém - protože Wiki to tu všechno přeci miluje :-)

    

  info:
  jméno: Waikiki
  chovat. stanice: Taien
  datum narozeni: 26.5.2013
  typ srsti: krátká
  otec: Bugsy Nubika
  matka: Chantal Taien
  rtg kyčlí: zatím ne
  rtg loktů: zatím ne
  Audiometrie(BAER): OK
  MDR: +/+ DM: n/n po rodičích
  Dědičné oční vady (DOV): 2013 OK


  výst. výsledky:
  první výstava :-) MVP Praha 3.11.2013 - Velmi nadějná 1

  Na začátek

  "Tori" Toyen Taien
  [rodokmen] [fotogalerie]

  duben 2014: Najednou člověk vidí, jak ten čas rychle letí, Torinka vyrostla, je z ní krásná velká holka, stále neuvěřitelně milá a pohodová a snaživá. Torča je takovej mišmaš všech mých milovaných ovčáků, jedna její babička je Chantal, druhá je Breňuška, prababička Garuška, dědeček je nezapomenutelný Otso, a tatínek je Obsidián. Občas v Torče zahlédnu rysy některého z nich, ale pak si říkám, jestli to není jen mé přání :-) Když byla malinká, tak mi velmi připomínala Garču, ale teď bych už asi napsala, že prostě Torinka je Torinka, další jedinečná .... a jaká tedy Torča je? temperamentní fenka, k cizím neutrální, k vlastním velmi loajální, ve smečce je nekonfliktní, až submisivní, a v jakýchkoliv podmínkách miluje aportíky a v očích má stejné jiskřičky jako její babička Brenda ... Z chovatelského hlediska ještě musím zmínit její dva sourozence: Tarju a Tartuffa, oba na výstavách taktéž výborní a hlavně oba také HD A, ED 0/0.
     leden 2013: Torinka je takové naše vyrostlé štěňátko. Kdybych jí měla charakterizovat jedním slovem, znělo by jednoduše: milá. Prostě Torča je pohodář, rozdává dobrou náladu, všechno miluje, svět jí baví :-) více o Torče doplníme později :-)

    

  info:
  jméno: Toyen
  chovat. stanice: Taien
  datum narozeni: 4.7.2012
  typ srsti: krátká
  otec: Otso´s Obsidian Taien
  matka: Karita Taien
  rtg kyčlí: 0/0 - HD A
  rtg loktů: 0/0 - ED 0
  DM: dm/n
  Audiometrie (BAER): ok
  MDR: +/+

  výst. výsledky:
  Klubová výstava Čistá u horek 2013 - V1, CAJC, Nejlepší mladý
  Klubová výstava Rozkoš 2013 - V1, CAJC, Nejlepší mladý
  2.11.2013 - MVP Praha - V1, CAC - splněn JUNIOR ŠAMPION
  3.11.2013 - MVP Praha - V1, CAC, res. CACIB
  4.1.2014 - NVP BRNO - V1, CAC, Národní vítěz 2014
  19.4.2014 - SV Svojanov - V1, CAC, Vítěz speciální výstavy, splněn KLUBOVÝ ŠAMPION


  Na začátek


  Chantal Taien
  [rodokmen] [fotogalerie]

  2014: Už by se asi slušelo o Chantě napsat něco lepšího než, že je raubíř, protože tuto funkci převzala její dcera Wiki, Chantal je naše číslo jedna (promiň Uníku), je to naše šéfka, sebevědomá fena, nekompromisní a dominantní ve smečce, ale i přes to poslušná a spolehlivá. I ve chvíli kdy si srovnává pořádek ve smečce stačí malé napomenutí a Chanta se rozvlní radostí nad pozorností, kterou se jí dostává a okamžitě je z ní nadšenec, rychle utíká pro klacíček nebo cokoliv, co si myslí, že mi udělá radost, naposled mi přinesla dětskou plastovou lopatičku z pískoviště - nerozkousanou - to mi udělalo velkou radost :-) Chantu minulý rok potrápil zánět dělohy, takže je již v "seniorech" ale rozhodně se tak nechová a ani tak nevypadá, stále je to krásná fena, pro mě ztělesnění ideálu :-) Z Chovatelského hlediska musím zmínit jejího bratra Cherokeeho - jednoho z nejúspěšnějších pracovních psů - mistra ve výkonu záchranářských psů, její sestru Jch. Chispu, Cherokeeho, atd, prostě Garče se "Cháčka" moc povedli ... :-)
     2007: od malinka raubíř, na fotkách z dávna je to červený obojek, ucho sem, ucho tam :-) je to náš nezbedný vodník, miluje aportování klacíků z vody. Vlastně miluje jakékoliv hry a pohyb. Šany je srandistka, ale velmi ráda spolupracuje, celý svět je pro ní jen místo, kde se má blbnout a objevovat neobjevené - a tímto způsobem i cvičíme :-) k oboustrané spokojenosti a zábavě. Doufám, že Šantě její nakažlivá radost ze života a optimismus zůstane hooodně dlouho. Ke všem lidem i psím kamarádům je venku přátelská ale za plotem si hlídá to "svoje".

    

  info:
  jméno: Chantal
  chovat. stanice: Taien
  datum narozeni: 31.12.2006
  typ srsti: krátká
  zkoušky: ZZO, ZOP, LA1
  rtg kyčlí: DKK 0/0 - HD A
  rtg loktů: DKL 0/0 - ED O
  BAER: OK, oboustranně slyšící
  MDR: +/+ (negativní)
  DM n/n
  výst. tituly: BOB + BBI Světový vítěz 2008, BIS + BOB + Vítěz speciální výstavy 2010, BIS + BOB + Vítěz speciální výstavy 2011, klubový šampion KBO, klubový šampion Slovenska, Národní vítěz, BIG IV, X x BOB, Český junior šampion, Slovenský junior šampion, Český šampion, Slovenský šampion, Český grandšampion, .....

  Na začátek

  Chispa Taien
  rodokmen + fotogalerie

  2014: K Chispíkovi by se hodilo už také napsat něco dospělejšího :-) teď, když už je jí sedum... Jenže na Chispě její věk taky není moc vidět, ale určitě můžu napsat, že zmoudřela, vše má na háku a pod kontrolou. Je z ní pohodová fena, která si náležitě umí vychutnávat klid, ale i procházky, která ví, že musí ohlídat celé naše království a bez ní by to nešlo :-) Chispa je sestrou Chantal, obě holky jsou úplně jiné, ale každá má své kouzlo a teď po těch x letech musím napsat, že je velkou škodou, že je Chispík ve stínu Chantal, protože ač je jiná, tak je to fenka vynikajících kvalit a já stále děkuji osudu, že u nás zůstala :-)
    2007: Tak nevím, odkud se to do těch našich dlouhosrsťand dědí, Chispa je celá malá Méďa. Chispa je enormě veselej pejsek, absolutně miluje všechny tvory, ty dvounohé nejvíce. Je neustále plná energie, plná nadšení a radosti. Na rozdíl od ségry jí nebaví aportování z vody, ale velmi jí baví aportovat, či spíše tahat za srst na ocase, všechny jež jsou aportováním zaneprázdnění. Přečtěte si více o Chispě na její stránce

    

  info:
  jméno: Chispa
  chovat. stanice: Taien
  datum narozeni: 31.12.2006
  typ srsti: dlouhá
  rtg kyčlí: DKK 0/0 - HD A
  rtg loktů: DKL 0/0 - ED O
  MDR: +/+ (negativní)
  výst. tituly: BOB, Český junior šampion, Nejlepší fena plemene, Nejlepší mládí speciální výstavy Svojanov 2008, 2 x CAJC, CWC, výborná, velmi nadějná
  Na začátek

  Nikita Taien
  [rodokmen] [fotogalerie]

     červen 2010: Nikča je byla do nedávna nejmladší posilou našeho týmu. Bydlí společně s Elvisem nedaleko od Prahy. Nikča je celá maminka Méďa, jen je chytřejší, krásnější, a hlavně mladší :-) samozřejmně je to nezbeda, je velmi aktivní, balonkový a klacíčkový nadšenec. Pomalu vyrůstá z "dětského" období a stává se z ní pohodová společníce, přiměřeně temperamentní a vždy v dobré náladě. Niki miluje vodu, v minulém životě jistě bývala kachna ... asi i velmi hladová kachna, protože drouho největší láskou je pro Nikču papání. První láskou pak samozřejmně její panička :-)

    

  info:
  jméno: Nikita
  chovat. stanice: Taien
  datum narozeni: 15.3.2010
  typ srsti: dlouhá
  rtg kyčlí: DKK 1/1 - HD B
  rtg loktů: DKL 0/0 - ED O
  DM: n/n
  MDR: +/+
  výst. výsledky:
  Speciální výstava BŠO 2011 - třída mladých (5 fen) - Výborná 1, CAJC, NEJLEPŠÍ MLADÝ


  Na začátek
  Amádea Whiteline czech (Méďa)
  [rodokmen] [fotogalerie]

     Představte si Méďu :-) chlupatého plyšového medvídka - tak to je přesně naše Amádea. Méďa je pejsek mého 12ti letého bráchy Pavla. Když se jako malá u nás už skoro zabydlela, odjela jsem na rok do zahraničí na zkušenou. A co mě doma přivítalo? Obrovská vysmátá chlupatá koule zvaná Méďa. A jak jí můj bratr zvládnul vycvičit? Vtipně :-) Když po ní chcete něco víc než sední, lehni, pocem, nebo štěkej, kouká na vás rozesmátě a vrtí ocáskem (jako že vo co de, já jsem hodná) a nebo vám jde rovnou pro balónek. Neboť Balónek je Médino druhé já, svět bez balónku je pro ní jako nebe bez hvězd. Co se týče výstav, tak Méďa začla bodovat s pochopením povelu zůstaň. Nejdřive na krajské výstavě v Mladé Boleslavi - odnesla si krajského vítěze no a pak udělala díru do světa na speciální výstavě pro bílé ovčáky ( cca 60 psů) a rovnou to vyhrála celé (V1,CAC,VSV,BOB,BIS) Nuže, naše vysmátá, přátelská, nebojácná a vždy veselá Méďulka :-)

  info:
  jméno: Amádea
  chovat. stanice: Whiteline Czech
  datum narozeni: 31.5.2004
  typ srsti: dlouhá
  rtg kyčlí: HD B - 1/1
  rtg loktů: ED 0, negat.
  MDR: +/+ (negativní)
  výst. tituly: klubový šampion, BIS + BOB + Vítěz speciální výstavy 2006, krajský vítěz, X x CAC, res. CAC, CAJC, vítěz třídy

  Na začátek

  Gara z Veselé Rodiny (Garča)
  [rodokmen] [fotogalerie]

     Garuška je můj druhý ovčák, je to ideální rodinný pes, je velmi chytrá, nekonfliktní, veselá a přátelská. Garča je aportér, svůj volný čas tráví tím že schromažduje klacíčky na zahradě a dělá z nich třísky. Její nejobl íbenější slovo je "přines". Gara velmi dobře rozlišuje různé situace, ke všem lidem je přátelská, ale běda jestli se jí někdo nelíbí svým chováním či "smrdí" v tomto případě je sebevědomá a nemá problém zasáhnout a obránit mě.
  Garča prošla sportovním výcvikem, bezproblémů kouše na rukáv, chodí po žebříku, vypracovává stopy. Gara prošla úspěšně i testem Finské armády pro výběr psů, kterých se normálně zůčastňují pouze němečtí ovčáci. Rovněž na výstavách si vede výborně a je českým i klubovým šampionem.

  info:
  jméno: Gara
  chovat. stanice: z Veselé Rodiny
  datum narozeni: 3.3.1999
  typ srsti: krátká
  rtg kyčlí: HD B - 0/1
  zkoušky: ZOP, ZPU1, BH
  výst. tituly: Český šampion, klubový šampion, český veterán šampion, 5 x CAC

  Na začátek

  Brebis Blanc Taien (Brenda)+ 21.10.2012 Ve vzpomínkách
  [rodokmen] [fotogalerie]

     Brenda je taková naše modelka. Kdo ji pozná pochopí :-) Brenda se u nas narodila, Beky je maminka a tatinkem je Kim Restinga. Ač se to nezdá, tak Brenda v současné době doma vládne, je to magor do klacíčků, rychlá, poslušná fenka, která každým pohybem vyjadřuje radost ze života, vždy připravená k legraci. Brenda úspěšně prošla bonitaci v roce 2004, RTG kyčlí 0/0, na klubové výstavě byla Výborná  info:
  jméno: Brebis Blanc
  chovat. stanice: Taien
  datum narozeni: 3.3.2002
  typ srsti: krátka
  rtg kyčlí: HD A - 0/0
  MDR: +/+ (negativní)
  výst. tituly: Výborná - klubová výstava, vítěz třídy

  Na začátek

  Felice z Vesele rodiny (Líza) + 02/01/2012 Ve vzpomínkách
  [rodokmen] [fotogalerie]

     narozena v srpnu 1998.

     Lizina je náš první ovčák, vlastne vůbec první pes. Jí děkuji za to, že se mi splnila všechna moje největší dětská přání, jí také děkuji za to, že mi ukázala svět, kde jsem potkala spoustu super lidí a zažila hafo podařenejch věcí. Je to fenka s už klidnou a přátelskou povahou a ačkoliv život jí nachystal cestu trnitou vzhledem k zdravotnímu problému zvanému dysplazie, ona vše snáši v pohodě, ani nezakňučí, vždy k Vám přijde, sedne si, dá vám pac, a spokojeně se usmíva. Jen ti zajíci už jsou pro ní nějak moc rychlý v poslední době. Líza je v naši smečce braná a hlavně uctívaná jako vůdce :-)


  Na začátek

  Beky Fillův dvůr + 3.6.2010 Ve vzpomínkách
  [rodokmen] [fotogalerie]

     Beky je naše babička, fenka jež si už u nás užívá důchodu, je stále velmi vitální a absolutně bez zdravotních problémů. Beky se k nám dostala v jejích 4 letech - do té doby byla "kotcovým psem". Něco víc než pocem a sedni bere jako nebetyčnou buzeraci. Beky je přátelská ke všem lidem, ke psům je to jak kdy :-) Beky má můj obdiv díky své vytrvalosti, je to mohutná, skvěle stavěná fenka, vždy dobře naladěná a vděčná za každé pohlazení. Beky pochází ze slavného vrhu "B" Fillův dvůr, stejně jako Basco - nejůspěšnější pes svých dob a Belfast a další

  info:
  jméno: Beky
  chovat. stanice: Fillův dvůr
  datum narozeni: 31.3.1997
  typ srsti: krátká
  rtg kyčlí: HD A - 0/0
  výst. tituly: CAC, res. CAC, vždy výborná

  Na začátek
   
  © Schmidt 2006
  Our females
  Our females

  Youngsters:
 • Chantal Taien alias Chanti
 • Chispa Taien alias Chisi

 • Adults:
 • Amádea Whiteline czech alias Méďa
 • Brebis Blanc Taien alias Brenda

 • Seniors:
 • Gara z Veselé rodiny alias Garča
 • Beky Fillův dvůr alias Beky
 • Felice z Vesele rodiny alias Líza


 • Chantal Taien
  [rodokmen] [fotogalerie]

  Chantal is my dreamy and lucky dog :-) I choosed her as a small puppy. She was first puppy which show me happily moving of tail - but thats long time ago - she was 4 weeks old :-)
  And Chana is very happy dog all the time, very active and contact. She wants to do something all the time, she is very curious about everything and her biggist joy is bringing balls or toys, or hunting rabbits :-/.
  Chanta is very funny dog, outside selfconfident and friendly with everybody, but in our yard she is allready guard dog, which take her job seriously :-D
    

  info:
  name: Chantal
  kennel: Taien
  date of born: 31.12.2006
  exam: ZZO
  coat: short
  hips: HD A
  elbows: ED 0
  MDR: +/+ negative
  shows: BBI World Winner 2008, BIG IV, 3 x BOB, Czech junior champion, complete Slovakian junior champion, CACIB, Poland National Winner, best young female FCI group I in Českých Budějovicích 6.10.2007, very promising

  Na začátek

  Chispa Taien
  [rodokmen] [fotogalerie]

  Chispa is small teddybear, she is more like Amadea than Gara :-) - still Im thinking that longcoated dogs have little bit different temperament than shortcoated ones.
  Chispa is very active and happy dog also, which loves all peoples. Word "Chispa" in Spanish mean sparkle, and this is exactly what Chispa is - our small sparkle.   

  info:
  name: Chispa
  kennel: Taien
  date of born: 31.12.2006
  coat: long
  hips: HD A
  elbows: ED 0
  MDR: +/+ negative
  shows: Czech junior champion, BOB, Best female, Best young dog of special show Svojanov 2008

  Na začátek

  Amádea Whiteline czech (Méďa)
  [pedigree] [fotogalerie]

     Imagine bear :-) actualy Teddybear - so that is exactly our Amadea, her nickname "Meda" in Czech mean Teddybear. She was the yangest one from our dog group. Meda is dog of my 12 years old brother named Pavel, so Meda is training according his metods :-) she can do only sit, lie, come on, or bark on another command she react with smile and usually she brink u ball or whatever :-) She starts to be very succesfull in show ring, and this year she even won special show for white shepherd where was more than 50 white shepeherd. So let me introduce u: our smiling, friendly, fearless and always happy Amadea

  info:
  name: Amádea
  kennel: Whiteline Czech
  born: 31.5.2004
  coat: long
  hips results: HD B - 1/1
  elbows results: ED 0, negat.
  show tituls: club champion, BIS, BOB, Special show winner, regional winner, CAC, res. CAC, class winner, ..

  Top

  Gara z Veselé Rodiny (Garča)
  [pedigree] [fotogalerie]

     Gara is my second shepherd, she is ideal family dog, she is very clever, unconflict, happy and friendly. Gara loves retrieving of whatever, she is spending her free time with pieces of wood which shes modifiting to smaller ones.. Her favorite word is: bring it :-) Also she is very good behaving in every situation, ussually she is friendly to everybody, but also she can detect "stranges" situation, when she is naturaly protecting me. Gara pass some working exams, and on shows she had succes also, for this time she is czech champ, club. champ, and veteran champ.

  info:
  name: Gara
  kennel: z Veselé Rodiny
  born: 3.3.1999
  coat: short/medium
  hips results: HD B - 0/1
  working exams: ZOP, ZPU1, BH
  show tituls: Czech champion, club champion, czech veteran champion, 5 x CAC, CACN, ...

  Na začátek

  Brebis Blanc Taien (Brenda)
  [pedigree] [fotogalerie]

     Brenda is our model :-) She born in our kennel, her mother is Beky and father is Kim Restinga. Brenda has very short coat, so shes looking very muscular and atletic. In this time she is real leader of our dog group, she is crazy dog to bringing sticks, she is very fast, vivacious and obedient female. She is great company for trips, always full of energy, but in same time with great and unproblematic behaving. In every her moving u can see her injoying of life, and every time she is ready to next funn.  info:
  name: Brebis Blanc
  kennel: Taien
  born: 3.3.2002
  coat: short
  hips results: HD A - 0/0
  shows: excelent - club show, class winner

  Top

  Beky Fillův dvůr
  [pedigree] [fotogalerie]

     Beky is our grandmother, female which is injoying her pensionary, she is still very vital and absolutely without heathy troubles. Beky moved to our home in her 4 years of age, till that time she was "kennel dog". So she has not so great obedient, but she is very friedly to everybody. Beky is very vivacious, she is vehement, great builded female, everytime in good mode and everytime happy for caress. She is from famous litter "B" Fillův dvůr, as a Basko (most succesful male of his age) and Belfast and the others ...

  info:
  name: Beky
  kennel: Fillův dvůr
  born: 31.3.1997
  coat: short
  hips results: HD A - 0/0
  shows: CAC, res. CAC, everytime excelent

  top

  Felice z Vesele rodiny (Líza)
  [rodokmen] [fotogalerie]

     born in august 1998.

     Elisa is my first shepherd, actualy first dog. I should thank her becouse she satisfy my children wish, she showed me great word where I met many of great people and I enjoy many interesting situations. She is female with calm and friendly temperament for now. Althought she has heathy troubles all life (becouse of dysplasy) she is very cool dog, very brave, and contact. She is always coming to you, she will sits and gives u a paw.


  Na začátek

   
  © Schmidt 2006