Co je u nás nového .... rok 2016

archiv 06, archiv 07, archiv 08, archiv 09, archiv 2010+2011, archiv 2012 , archiv 2013, archiv 2014, archiv 2015


Máme sněhové bílé nadělení - štěňátka ovčáků3.8.2016
Štěňátka odcházejí do nových domovů

Pro nás začíná smutné období, pro ostatní veselé. Tak už i naše "I"nďata vyrostla, mají za sebou očkování, tetování, čipování, kontrolu vrhu, návštěvu v Nelahozevsi u Karin (moc moc díky za fotky :-)) a hrdě je tedy představujeme světu a přejeme jen ty bezva nej nej nej páníčky a páníčkům zase spoustu radosti s nimi :-)


3.8.2016
Trochu nestíháme

Máme tu totiž permanentní štěněcí mejdan! :-) štěňátka krásně zlobí, koušou, dožadují se pozornosti, rostou, objevují svět a všechny milují a chtějí se kámošit.

Naše "Cháčka" prošla první zkouškou dospělosti, jsou natetovaní, naočkovaní, načipovaní, a zkontrolovaní a všichni mají všechno a navíc ještě mají nové fotky od profíka (Karin - moc moc moc děkuji!) a nutno říci, že jim to moc sluší :-)

Také jsme se byli podívat u Karlových Varů na štěňátka po Venus a Douxovi a i tam je štěněcí mejdan :-) chlupaté kuličky nás nadšeně vítali, ukazovali jak jsou šikovní, krásní a jak to tam mají zmáklé :-)

23.7.2016
Máme ohromnou radost!

V srpnovém čísle časopisu Pes Přítel člověka se dočtete o akci - Dni šiperky :-)

a štěňátka nám zdárně rostou :-) " Cháčka " už řádí venku a jsou z okolního světa nadšení a " Íčka " se také už z domova přestěhovali ven a nutno říci, že jsou trošku rozpačití z těch teplot a z tendencí maminky Wiki s nimi už nebýt tak často ...


19.7.2016
Trošku docela dost se nám zasekla aktualizace, ale žijeme! :-) a děje se toho mnoho :-)

Asi největší aktuální novinka je štěněcí aktualizace, protože máme bílé kuličky.

Nejdříve bych ráda hrdě představila vrh H - 6 pejsků a 4 holčičky po Venus Taien a největší výstavní hvězdě současnosti - Světovém vítězi Douxovi of Ice Wine.

Další štěňátka máme po naší Bertičce a "Whitíkovi" Frigo White Meroxen. Bertičce se narodili 3 pejsci a 1 holčička a jsou to naše umazlené kuličky :-)

a Wiki nám trošku udělala čáru v plánech a po složené canisterapeutické zkoušce si odskočila přes plot a zařídila si po "svém" a z této lásky se jí narodil náš vrh I, kde máme 5 pejsků a 4 holčičky. Hrdým tatínkem je náš "Uník" Number One of White Energy

více o štěňátkách se dočtete na naší štěňátkovské stránce ....


Na začátku července proběhla klubová výstava v Čisté u Horek. Moc blahopřejeme našim odchovům ke krásným výsledkům:
Wanasta Gene Taien (Bugsy Nubika x Chantal Taien) - Výborný 1, CAC
Zadar Taien (Gutchi La Blankpapilio x Nikita Taien) - Výborný 2, res. CAC
Tartuffe Taien (Otso´s Obsidian Taien x Karita Taien) - Výborný 2, res. CAC
Bazinga Taien (Gaudi Du Bois des Ternes x Toyen Taien) - Velmi dobrá 2

Po výstavě probíhala bonitace a hrdě představujeme dva uchovněné pejsky: Zadar Taien - HD 0/0, ED 0/0, dlouhosrstý, plnochrupý, výška ideálních 65cm, ..
Wanasta Gene Taien - HD 1/0, ED 0/0, dlouhosrtý, plnochrupý, výška 61 cm, ....

Celý den jsme si moc užili, dokonce se za námi přišla podívat Bora Bora Taien :-) moc děkuji všem za krásný den!15.7.2016
Uník s Wolfíkem, kámošem Chikem a Donou si užívali dovču na Rižské riviéře. Za překrásné fotky kluků moc děkujeme Karin - do Nubiky

26.2.2016
Všechna naše bílá štěňátka jsou v nových domovech, přejeme jim ty nejlepší rodinky, a rodinkám zase přejeme trpělivost v začátcích, a pak už jen moře bílé lásky, bílého nadšení a radosti :-)


7.2.2016
Tak je to definitivně tady - už i "G"éčka vyráží do světa objevovat vše nové. Den před odchodem jsme ještě stihli uspořádat výlet na zámek v Nelahozevsi a udělat poslední společná rodinná fota. Štěňátka spolupracovala moc pěkně a za chvíli bylo hotovo --- viz fotogalerie :-)


31.1.2016
Štěňátka nám odcházejí do nových domovů, pro nás období smutné. Pro majitele období veselé. Přejeme všem páníčkům, ať štěňátka dělají jen radost a štěňátkům zase přejeme trpělivé a chápavé páníčky :-)

Doma jsou ještě naše chlupatá "G"éčka, která jsou zrovna ve fázi nových objevů, na procházkách si užívají blátíčko, všechno zkoumají a myslím, že jim to při tom i dokonale sluší --- viz fotogalerie :-)

štěňata mají dospělácké obojky: zelený Garibaldi, oranžový Gump, bílý Gulliver, žlutá Goldie, růžová Gizele

25.1.2016
Naše "G" štěňátka mají za sebou očkování, tetování, čipování a kontrolu vrhu, všechna štěňátka mají zoubky ok a kluci už mají sestouplé kuličky. Jsou velmi šikovní - po kontrole vrhu jsme se snažili udělat postojové a fotky a štěňátka krásně spolupracovala. Aby to Kiwče nebylo líto, tak jsem jí udělala sérii fotek - šiperka na sněhu také. Výsledek naší fotosoboty, a velké díky za fotky patří Karin z ch.s. Nubika:
13.1.2016
Hlásíme se s první letošní aktualizací.

Krásnou zprávu jsme dostali z Polska - Bajaja Taien (Gaudi du Bois des Ternes x Tori Toyen Taien) se stala junior šampionem Polska - posíláme velkou gratulaci majitelce :-)

Tak a jinak se toho u nás děje hodně, štěňátka krásně rostou a prospívají: některá eFková štěňátka již dělají radost v nových domovech, a ostatní tu řádí ještě u nás. První objevné výpravy dělají štěňátka z vrhu G po Bertě a Uníkovi, všechno je zajímá a zdá se, že zimní počasí jim vyhovuje a sníh je nadšeně baví. Za štěňátkama přijel na víkendovou návštěvu strejda Centurion Taien po Chispě a Douxovi of Ice Wine (který se mimochodem tento týden stal šampionem šampionů v Maďarsku) a já musela zprovoznit foťák a zvěčnit ho :-)

a profilové fotky našich úžasných F štěňátek po Quebec Indigo of White Condor a "Wiki" Waikiki Taien:
Forest Grimm


Frankie

Fantastica


Fantuli


Fífa


Fiji


Funky Monkey


Funny Bunny

4.1.2016
Přejeme všem mnoho radostí v roce 2016

ať Vás provází štěstí, radost, láska, úspěchy, a vše dobré :-)

a pojďme zabilancovat rok 2015 :-) - jak se říká, konec dobrý všechno dobré, největší mou hvězdou byla a je jedenáctiletá šiperka Kiwi, v roce 2015 se jí podařil ohromný úspěch, když vyhrála prestižní klubovou výstavu v Belgii - speciální pro šiperky, stala se tak šiperkou, která se zapsala do historie belgických vítězů. V září soutěžila Kiwi na mistrovství šiperek v agility a byla vyhlášena jako nejlepší veterán mistrovství i celého závodu. Bohužel týden poté se Kiwi vydala sama na procházku, zřejmně jí srazilo auto a po nekonečném hledání jsem Kiwi našla ve velmi špatném zdravotním stavu. Ze začátku Kiwčino zotavování vypadalo velmi špatně, ale takhle šiperka je prostě nejlepší a dala to, následky sice Kiwče zůstaly, ale už se zase raduje, nosí balónky a je na světě ráda.

Co se týče chovatelských úspěchů, je toho, jako obvykle mnoho, ale mé veliké díky a potlesk patří všem majitelům našich štěňátek, že se o ně krásně starají, že nás skvěle prezentují, že si užívají společné chvíle, a že společně dělají to, co je baví. Děkuji Vám a přeji ať máte pohodový rok 2016

 

© Schmidt 2006